MOBIL.sk MOBIL.sk

Galaxy A80 je prvý bezrámikový mobil od Samsungu s revolučnou otočnou kamerou
zdroj: Samsung

Galaxy A80 je prvý bezrámikový mobil od Samsungu s revolučnou otočnou kamerou

Samsung sa minulý rok rozhodol zmeniť stratégiu pri smartfónoch strednej triedy. Nové, odvážne dizajny a prelomové technológie už neuvidíme len vo vlajkových lodiach, ale aj v dostupnejších smartfónoch. Ako nám povedal riaditeľ spoločnosti, DJ Koh, budú sa snažiť zmenšovať hranice medzi vlajkovými loďami a strednou triedou.

A čerstvo predstavený smartfón Galaxy A80 je toho jasným dôkazom. Ide o dostupný dostupnejší mobil, ktorý ale prináša množstvo prvkov z vlajkových lodí ako napríklad snímač odtlačkov v displeji, sklenené telo či trojitá kamera. A zároveň ponúka úplne nové funkcie a dizajn, aký sme doteraz u Samsungu nevideli. Poďme na to ale postupne.

zdroj: Samsung | youtube.com

Bezrámikový dizajn a len jediná kamera

Samsung Galaxy A80 je prvý bezrámikový smartfón od tejto spoločnosti. To znamená, že celú prednú stranu tvorí displej bez akéhokoľvek výrezu či diery pre prednú kameru. Tento displej má 6,7 palcov a Samsung použil technológiou Super AMOLED. A kde sa nachádza predná kamera? Nuž, na zadnej strane.

Nový Galaxy A80 využíva len jednu trojitú kameru, ktorá je primárne umiestnená vzadu. Pokiaľ ale chcete fotiť selfie fotky, automaticky sa vysunie a otočí dopredu. Na fotenie tak budete využívať len jediný fotoaparát, takže kvalita bude rovnako dobrá pri fotení spredu aj zozadu. 

zdroj: Samsung

48MP trojitý fotoaparát

Samsung pri fotoaparáte využil 48MP senzor od Sony, ktorý je teraz veľmi populárny u smartfónov strednej triedy. Druhá kamera má 8MP a slúži na širokouhlé fotografie krajiny či skupinových selfie fotiek. Tretia kamera využíva 3D senzor na detekciu hĺbky. Tá zabezpečí rozmazané pozadie pri fotení portrétových fotografií, avšak zároveň by mohla slúžiť na pokročilé 3D odomykanie tváre (toto potvrdené nemáme). 

zdroj: Samsung

Dvojnásobok RAMky oproti Galaxy S9

Galaxy A80 zaujme okrem zaujímavých funkcií aj nadštandardnou výbavou. Samsung doň umiestnil až 8GB pamäte RAM (čo je mimochodom dvojnásobok toho, čo minuloročná vlajková loď Galaxy S9) a 128GB vnútornej pamäte. Poháňa ho nová generácia Snapdragon 730 od Qualcommu. O dostatočnú výdrž sa postará 3 700mAh batéria, ktorá podporuje rýchle nabíjanie a v balení nájdete aj 25W nabíjačku.

Inteligencia na každom kroku

Mobil zároveň dokáže sám inteligentne sledovať spôsob, akým ho používate a podľa toho optimalizovať spotrebu batérie. Vďaka tomu by mal vydržať dlhšie a zároveň ponúkať dostatočný výkon vždy, keď to potrebujete.

zdroj: Samsung

Na podobnom princípe pracujú aj takzvané „Rutiny Bixby.“ Tie automaticky sledujú spôsob, akým využívate aplikácie. Vďaka tomu dokážu predpovedať, čo v danom okamihu potrebujete a ponúknuť vám to. Každodenné rutiny sa tak zautomatizujú a budú pre vás rýchlejšie. Samozrejmosťou je aj hlasový asistent Bixby, ktorý má na mobile aj vlastné tlačidlo.

Skrátka, Samsung sa pri svojom novom smartfóne utrhol z reťazí. Priniesol unikátny dizajn s otáčacou kamerou a napchal doň výbavu, ktorá presahuje strednú triedu. Na druhej strane, aj samotná cena ju trochu presahuje. Galaxy S80 bude dostupný za 649 eur, čo je viac ako vlajkové lode čínskej konkurencie. Ak by ste si ho ale chceli kúpiť, na Slovensku sa začne predávať koncom mája v čiernej farbe.

zdroj: TS Samsung

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio