MOBIL.sk MOBIL.sk

Má bezpečné odobratie UBS kľúča zmysel? Microsoft nám na to odpovedal raz a navždy
zdroj: pxhere.com

Má bezpečné odobratie UBS kľúča zmysel? Microsoft nám na to odpovedal raz a navždy

Na svete existujú len dva druhy ľudí. Tí čo USB kľúč z počítača jednoducho vytrhnú a potom tí, ktorí pred vysunutím využívajú bezpečné odobratie. Ak patríte do druhej skupiny, máme pre vás dôležitú správu.

Microsoft sa totiž k téme bezpečného odoberania USB kľúčov vyjadril raz a navždy. Pokiaľ používate Windows 10, s bezpečným odoberaním USB diskov si nemusíte robiť ťažkú hlavu a stačí vám kľúč jednoducho vybrať. Informoval o tom priamo na oficiálnej podpore venovanej Windowsu. 

Windows 10 má funkciu nazývanú „quick removal,“ ktorá je automaticky zapnutá v nových verziách. Vďaka tomu môžete kedykoľvek vysunúť USB kľúč z vášho počítača bez toho, aby ste sa obávali, že niečo pokazíte. Toto neplatí jedine v prípade, že naň aktuálne prebieha zápis, teda napríklad, ak naň kopírujete súbory. 

zdroj: Microsoft

Funkcia je v počítačoch s Windows 10 zapnutá automaticky od verzie 1809, ktorá bola vydaná v novembri minulého roku. Určitú ochranu pri vysúvaní USB kľúčov ponúkal Microsoft už od verzie Windows 7, avšak dovtedy bola automaticky vypnutá. Museli ste si ju teda manuálne zapnúť, o čom väčšina užívateľov nevedela.

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio