MOBIL.sk MOBIL.sk

ASUS pracuje na smartfóne s dvojitým vysúvacím mechanizmom. Na čo ale bude slúžiť spodná časť?
zdroj: @evleaks | twitter.com

ASUS pracuje na smartfóne s dvojitým vysúvacím mechanizmom. Na čo ale bude slúžiť spodná časť?

Vysúvacie kamery sa, najmä u čínskych výrobcov, stávajú stále populárnejšie. A zdá sa, že na podobnom smartfóne pracuje aj spoločnosť Asus, avšak nestačí im len jeden vysúvací mechanizmus. Inžinieri z Taiwanu podľa všetkého testujú smartfón s duálnym vysúvaním.

To znamená, že ich smartfón by sa dokázal vysúvať zvrchu aj zospodu, podľa potreby. S touto informáciou prišiel známy leaker Evan Blass. V hornej vysúvacej časti by sa, tak ako v ostatných podobných smartfónoch, mala nachádzať predná kamera. Tá by mala byť duálna, pričom jeden senzor bude schopný zachytiť širokouhlé selfie fotky so 120 stupňovým uhlom.

Otázkou ale stále zostáva, na čo bude slúžiť časť, ktorá sa vysúva zospodu. Evan Blass zverejnil dva možné koncepty. Na prvom z nich sa v spodnej časti nachádza reproduktor od spoločnosti Harman Kardon. Tento smartfón by mal mať snímač odtlačkov zabudovaný priamo v displeji.

zdroj: @evleaks | twitter.com

Druhý koncept ukazuje smartfón s trochu rozdielnym dizajnom. Tiež ale ponúka vysúvací mechanizmus, v ktorom sa pre zmenu nachádza niekoľko tlačidiel a posuvník. Tieto ovládacie prvky by sa ale mali meniť podľa toho, na čo smartfón aktuálne využívate. V tomto prípade sa snímač odtlačkov nachádza na zadnej strane.

zdroj: @evleaks | twitter.com

Otázkou je, či podobný vysúvací mechanizmu skutočne potrebujeme. Predsa len je jednoduchšie nájsť tieto ovládacie prvky priamo na displeji mobilu. Nechajme sa teda prekvapiť, s čím nakoniec Asus príde. Ktorý z týchto dvoch konceptov sa vám pozdáva viac?

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio