MOBIL.sk MOBIL.sk

Render skladacieho smartfónu Sharp, od ktorého by si mohli brať príklad Samsung aj Huawei
zdroj: letsgodigital.org

Render skladacieho smartfónu Sharp, od ktorého by si mohli brať príklad Samsung aj Huawei

Japonská spoločnosť Sharp nepatrí medzi najväčších hráčov na trhu so smartfómi. Pred tromi rokmi dokonca takmer zbankrotovali. Z času na čas ale zaujmú nejakým poriadne odvážnym produktom, ktorý vyniká už na prvý pohľad. Minulý rok nám napríklad predstavili smartfón s výrezom v hornej aj spodnej časti s názvom Sharp Aquos A2.

Teraz by nám mohli priniesť skladací smartfón, ktorý sa opäť o niečo odlišuje od konkurentov. Naznačuje to ich nový patent, ktorý bol zverejnený pred pár dňami. Ten popisuje mobil, ktorý ponúka okrem ohybnej obrazovky aj ovládacie prvky pre hráčov. Kombinuje tak dve menej rozšírené kategórie mobilov – skladacie a herné.

zdroj: letsgodigital.org

Smartfón ponúka ohybný dizajn, podobne ako napríklad Galaxy Fold od Samsungu alebo Huawei Mate X. Na rozdiel od nich je ale výraznejšie dlhší, vďaka čomu by sa mohol lepšie držať pri hraní hier. V patente sa okrem toho spomínajú aj kruhové ovládacie tlačidlá na bokoch mobilu, ktoré budú slúžiť na ovládanie hier.

Aby sme si to celé vedeli lepšie predstaviť, holandský blog LetsGoDigital nám na základe patentu priniesol sériu renderov. Vo farebných obrázkoch môžeme vidieť smartfón od Sharpu v plnej kráse. Celú prednú stranu pokrýva displej bez akýchkoľvek rušivých elementov ako tlačidlá či predné kamery. Pre lepší komfort počas hrania je možné ohnúť strany smartfónu jemne k sebe.

zdroj: letsgodigital.org
zdroj: letsgodigital.org

Vďaka tomu všetkému vyzerá mobil na renderoch krajšie ako smartfóny, ktoré nám predstavil Samsung či Huawei. Či sa ho ale v blízkej budúcnosti dočkáme, je otázne. Stále ide len o patent a to znamená, že nemáme žiadnu záruku, že ho Sharp skutočne plánuje vyrobiť. Pre mobilných hráčov by to ale bola rozhodne zaujímavá ponuka.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio