MOBIL.sk MOBIL.sk

Všetko najlepšie XIaomi!

Spoločnosť Xiaomi je čínskym výrobcom mobilov, príslušenstva, ale aj mnohých iných smart doplnkov do domácnosti. V jej portfóliu nájdeme inteligentné lampy, kolobežku, elektrické zubné kefky či televízory. V týchto dňoch značka Xiaomi oslávila svoje 7. narodeniny.

V mobilnom biznise sa značke Xiaomi za tento krátky čas podarilo urobiť naozaj veľa. Výrobca si vyslúžil prezývku čínsky Apple, v celosvetovom meradle obsadzuje 5. priečku v predajnosti mobilov a v Indii je dokonca najpredávanejším výrobcom mobilov. Spoločnosť bola založená 6. Apríla 2010 v čínskom Pekingu.

Za ani nie dekádu sa tejto firme podarilo zaujať zákazníkov svojimi výrobkami, ktoré do bodky spĺňajú víziu značky: Vysoký výkon, nízke ceny. To je jeden z dôvodov, prečo sa spoločnosť dostala do povedomia ľudí. Xiaomi sa navyše nebojí experimentovať a v jej portfóliu nájdeme zariadenia radu Xiaomi Mi Mix, ktoré na trh priniesli novinku v podobe displeja takmer bez rámčekov už v roku 2016 či sonický displej slúžiaci ako reproduktor.

Súčasná vlajková loď spoločnosti nijako nezaostáva za najlepšími smartfónmi konkurenčných značiek. Napriek tomu ponúka polovičnú cenu / Xiaomi

Vlajkové lode Xiaomi si ponechávajú stále veľmi priaznivú cenu a v porovnaní s konkurenciou vie výrobca ponúknuť modely za polovičnú cenu. Zrejme najpopulárnejším je rad Redmi. Ten sa po novom zmenil na samostatnú značku a spoločnosť bude cenovo dostupné smartfóny ponúkať práve pod touto značkou.

Ďalšou sub-značkou je Pocophone. Mobily Pocophone spoločnosť predstavila iba minulý rok a zahŕňa sem zeriadenia vyššej strednej triedy s extrémne nízkou cenou. Výrobca sa nedávno vyjadril aj na adresu ďalšieho obľúbeného radu s názvom Xiaomi Mi. Ten snáď nie je potrebné nikomu predstavovať. Jedná sa o výkladnú skriňu spoločnosti a zástupcovia XIaomi potvrdili, že tieto zariadenia pravdepodobne v budúcnosti mierne zdražejú, pretože v nich chcú zákazníkom servírovať tie najlepšie technológie a inovácie.

xiaomi mi mix 3
Rad XIaomi Mi Mix v sebe spája technológie, umenie a experimenty. Model Mi Mix 3 má napríklad vysúvaciu konštrukciu, ktorú si niektorí z vás určite pamätajú ešte z čias Nokie N95 / Xiaomi

V poslednom čase na seba výrobca strháva pozornosť svojím skladacím mobilom. Ten ešte síce nebol oficiálne predstavení, no Xiaomi už ukázal niekoľko videí s týmto smartfónom a plánuje ho uviesť na trh v priebehu tohto roka. Aj keď pôjde o drahší mobil na pomery spoločnosti (údajne s cenou okolo 1000 eur), stále to bude len polovica z toho, čo si za skladacie smartfóny pýta konkurencia.

Zdá sa, že zameranie sa na nízku cenu a strednú triedu zariadení sa spoločnosti opláca. Za veľmi krátku dobu si totiž vybudovala renomé globálne uznávanej značky a aj v čase, keď predaje iných výrobcov stagnujú, dokáže Xiaomi expandovať. Čínskemu drakovi držíme palce a želáme veľa úspechov do budúcnosti.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio