MOBIL.sk MOBIL.sk

Google nám omylom potvrdil, že pripravuje lacnejší smartfón Pixel 3a
zdroj: @OnLeaks/91mobiles

Google nám omylom potvrdil, že pripravuje lacnejší smartfón Pixel 3a

Minulý rok sme sa dočkali dvojice skvelých smartfónov Pixel 3 a 3 XL od Google. V poslednom čase sa stále viac hovorilo, že k týmto mobilom by sa mali pridať ešte dva – dostupnejšie a s označením Pixel 3a a 3a XL. A teraz nám to potvrdila aj samotná spoločnosť, aj keď len omylom.

Na oficiálnom obchode Google sa totiž na malú chvíľu objavila zmienka o mobile Pixel 3a. Konkrétne v zozname smartfónov, ktoré si môžete kúpiť. Spozoroval to portál Android Police a s najväčšou pravdepodobnosťou ide o chybu niektorého zo zamestnancov, ktorý pridal na stránku novú položku ešte pred tým, ako bola vôbec predstavená svetu.

Pixel 3a sa dokonca objavil hneď na dvoch miestach. V prvom rade v sekcií mobily, tesne pod Pixel 3. Za jeho názvom sa nachádzal aj pomerne výrazný nápis „new.“ Zmienku o tejto novinke sme mohli vidieť aj medzi príslušenstvom. Tu pribudol obal určený pre Pixel 3a. Ani jeden z týchto odkazov nebol funkčný, rozhodne to ale naznačuje to, že pripravovaný mobil strednej triedy od Google je blízko.

zdroj: Android Police

Nové Pixely by mali doplniť chýbajúcu strednú triedu v portfóliu Google. V prípade základného Pixel 3a očakávame 5,6 palcovú obrazovku, procesor Snapdragon 670 spolu s 4GB RAM a samozrejme – najnovší Android 9 Pie. Väčší model, Pixel 3a XL by mal byť vybavený 6 palcovým displejom, poháňať ho bude Snapdragon 710 a 4GB pamäte RAM. Oba mobily by mali dostať rovnakú zadnú kameru ako Pixel 3, ktorá obstála v testoch na výbornú.

A kedy by sme sa teda nových Pixelov mohli dočkať? S najväčšou pravdepodobnosťou by nám ich spoločnosť mohla predstaviť na svojej vývojárskej konferencií Google I/O. Tá sa bude konať budúci mesiac a spoločnosť na nej pravidelne zverejňuje rôzne novinky zo svojho portfólia.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio