MOBIL.sk MOBIL.sk

Tento krátky dokumentárny film o kubánskych surfistoch bol celý natočený na iPhone XS
zdroj: Apple | youtube.com

Tento krátky dokumentárny film o kubánskych surfistoch bol celý natočený na iPhone XS

Kamera bola vždy jedna z najväčších predností iPhonov od Apple. V posledných generáciách však kvalita stúpla natoľko, že sa bežne stretávame s plnohodntonými filmami, ktoré sú natočené na nový iPhone a ich kvalita je na profesionálnej úrovni.

Na kanáli Apple sa teraz objavil nový film, ktorý bol celý nakrútený na nový iPhone XS. Ide o súčasť kampane „Shot on iPhone,“ ktorá prezentuje prednosti mobilov od Apple. Krátky dokumentárny film nás prenesie medzi komunitu surfistov na Kube. Skúma „novú éru“ života surfistov na ostrove a pozerá sa na veľký rast obľúbenosti tohto športu.

Film bol nakrúcaný ako objednávka jabĺčkovej spoločnosti na iPhone XS a iPhone XS Max a režíroval ho Nick Woytuk. Okrem mobilov používali mobilný stabilizér so špeciálnou ochranou proti vode a aplikáciu FILMic Pro. Apple ním chcel ukázať kvalitu svojich fotoaparátov spolu s možnosťami podvodného natáčania. Nové iPhony XS sú totiž vodeodolné a môžete ich použiť aj na nakrúcanie pri vode, v prípade špeciálnej techniky aj pod vodou. 

zdroj: Apple | youtube.com

Spoločnosť zverejnila okrem samotného filmu aj minútové behind-the-scenes video, kde si môžete pozrieť, ako natáčanie prebiehalo.

zdroj: Apple | youtube.com

Podobné projekty má za sebou už viacero spoločností. Snáď každý väčší výrobca sa už môže pochváliť filmom, ktorý bol nakrútený na jeho smartfón a ukazuje jeho kvalitu. Spomeňme napríklad český videoklip od Paulieho Garanda natočený na minuloročný Samsung Galaxy S9+ alebo nedávnu školu filmu od OnePlus.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio