MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy Note by mal tento rok prísť po prvýkrát v dvoch veľkostiach
zdroj: twitter.com/evleaks

Samsung Galaxy Note by mal tento rok prísť po prvýkrát v dvoch veľkostiach

Rad Galaxy S od Samsungu prichádza každoročne v dvoch verziách už od čias modelov Galaxy S6 a S6 Edge. Tento rok Samsung predstavil dokonca tri modely Galaxy S10. Podobný osud čaká aj smartfóny Galaxy Note. Tento rok by sme sa mali dočkať dvoch veľkostí.

Pracovná vlajková loď spoločnosti samsung, model Galaxy Note, bola predstavená svetu už v roku 2011 na veľtrhu IFA v Berlíne. Smartfón spôsobil rozruch, pretože ponúkal na tú dobu naozaj veľkú zhlopriečku displeja 5,3 palca, čím definoval celkom novú triedu zariadení s názvom tebletofóny.

Dnes je situácia mierne odlišná. 5,3-palcovými displejmi sú vybavené skôr menšie zariadenia. Spoločnostiam sa totiž podarilo minimalizovať rámčeky okolo displejov a tým sa takto veľké obrazovky zmestia aj do mobilov menších rozmerov. Tie najväčšie mobily majú bežne displeje veľké 6,0 až 6,8 palca a úradujúci model telefónu Galaxy Note9 ju má veľkú rovných 6,4 palcov.

samsung galaxy note 1 2011 ifa berlin
Takto vyzeral prvý model radu Galaxy Note, ktorý spoločnosť Samsung predstavila ešte v roku 2011 / Samsung

Model Samsung Galaxy Note10 by mal po vzore radu Galaxy S ešte viac zmenšiť rámčeky okolo displeja a tým by sa jeho uhlopriečka mala dostať až na 6,7 palcov. Samsung však vníma aj hlasy používateľov, pre ktorých je takýto mobil už naozaj veľkým pre bežné používanie a v Európe sa vraj na vybraných trhoch chystá uviesť aj akýsi Galaxy Note10e, ktorý bude obsahovať stylus S-Pen ako klasický Note, ale bude mať menšiu (bližšie nešpecifikovanú) uhlopriečku displeja.

Pri dohadoch prišla reč aj na fotoaparáty. Väčší Note10 by mal ponúknuť rovnaký fotoaparát ako Samsung galaxy S10 5G, ktorý bude mať mimochodom aj identickú uhlopriečku. Menší (a zrejme aj lacnejší) Note10e dostane tri hlavné fotoaparáty v usporiadaní, ktoré poznáme aj z modelov Galaxy S.Všetky tieto informácie sú iba dohady, ale podľa kórejského magazínu TheBell, by už mal Samsung dostávať prvé diely od výrobcov komponentov.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio