MOBIL.sk MOBIL.sk

Študenti vymysleli podvod, ktorým okradli Apple o takmer milión dolárov
zdroj:

Študenti vymysleli podvod, ktorým okradli Apple o takmer milión dolárov

Dvojica čínskych študentov vymyslela naozaj originálny spôsob, ako vytiahnuť z Apple peniaze. Stihli si zarobiť stovky tisíc dolárov, kým si táto miliardová spoločnosť niečo všimla a kým ich policajti zatkli.

Quan Jiang a Yangyangg Zhou sú zahraniční študenti, ktorí študovali v americkom Oregone. Z Číny objednávali falošné modely iPhonov, ktoré boli tak dokonalé, že ich nedokázali rozoznať ani samotní zamestnanci Applu. Vďaka tomu mohli tieto fakové zariadenia vracať do obchodov a žiadať o náhradu za nové modely.

Študenti takto odoslali cez 2000 iPhonov s odôvodnením, že ide o chybné modely. Spoločnosť im v prípade 1400 reklamácií poslala nové kusy. Podľa odhadov tak Apple prišiel o približne 900 tisíc dolárov. 

zdroj: pixabay.com

Falošné iPhony kupovali z Číny len za 30 dolárov. Spoločnosť Apple si už pred nejakým časom všimla, že v ich obehu sa nachádzajú fakeové kusy, avšak nedokázali vypátrať vinníkov. Až teraz začali orgány konať a obaja študenti z Číny boli zatknutí a čelia obvineniu. 

Právnik Yangyangga Zhoua tvrdí, že jeho klient o tomto podvode nevedel nič a všetko má na svedomí jeho spolužiak. Na druhej strane, počas zatýkania im obom našli 300 falošných smartfónov. Vynaliezaví študenti tak zrejme na svojej univerzite skončili a pobyt v USA pre nich dopadne inak, ako si predstavovali. Čelia viacerým obvineniam vrátane obchodovania s falošným tovarom, podvodným colným vyhláseniam a podvodu.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio