MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový iPad Air je vo vnútri takmer rovnaký ako iPad Pro, avšak podstatne lacnejší
zdroj: apple.com

Nový iPad Air je vo vnútri takmer rovnaký ako iPad Pro, avšak podstatne lacnejší

Apple nám pred dvoma týždňami v tichosti predstavil nové generácie iPadov Air a iPadov Mini. Prostredníctvom tlačovej správy nás informoval o tom, že aktualizovali túto dvojicu iPadov a zákazníci si ich môžu kúpiť. A práve nový iPad Air teraz rozobrali technici z iFixit a prišli so zaujímavými zisteniami.

iFixit sa venuje rozoberaniu a hodnoteniu rôznych technologických noviniek. Nedávno sme písali o tom, ako sa bližšie pozreli na nové AirPods a zistili, že je takmer nemožné ich opraviť. Teraz sa rozhodli svojmu testu podrobiť aj iPad Air. A môžeme povedať, že pre zákazníkov, ktorí si ich plánujú kúpiť, majú dobré správy.

Z hľadiska výbavy ide totiž o tablet, ktorý je veľmi podobný 10,5 palcovému iPadu Pro. S tým rozdielom, že sa predáva o niekoľko stoviek lacnejšie. iFixit zistil, že vnútorné usporiadanie komponentov sa výrazne líši od predchádzajúcich generácií a pripomína skôr spomínaný model „Pro.“

zdroj: Apple

  Nový Air obsahuje tak isto ako Pro batériu zloženú z dvoch článkov. Taktiež podporuje pero Apple Pencil, ktoré podľa iFixit pracuje veľmi podobne. Sami nám prezradili, že nový iPad Air je prakticky 10,5 palcový iPad Pro, ktorému „chýba druhá sada reproduktorov“, ProMotion 120 Hz displej a je vybavený trochu horším fotoaparátom. 

IFixit v každej svojej recenzií hodnotí produkty na základe toho, ako dobre sa opravujú. Nie je žiadnym prekvapením, že nový iPad Air dostal len slabých 2/10. Aj keď zariadenie otvoríte pomerne ľahko, všetky ďalšie úkony sú extrémne ťažké. Dokonca aj obyčajná výmena baterky je omnoho náročnejšia ako na iných tabletoch. Na to sme si ale u spoločnosti Apple už zvykli.

Čo nám teda z testu iFixit vyplýva? Ak si plánujete kúpiť iPad Pro a chcete trochu ušetriť, iPad Air 2019 by mohol byť tá správna voľba.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio