MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Lenovo a jej podivný patent na skladací smartfón
zdroj: LetsGoDigital

Spoločnosť Lenovo a jej podivný patent na skladací smartfón

Skladacie smartfóny sú realitou. Nejde síce o skupinu zariadení, ktorá sa masovo rozšíri v najbližšom období, výrobcovia však v mobiloch, ktoré môžete rozložiť a poskladať, rozhodne vidia budúcnosť.

Predstavený je model od Samsungu s názvom Galaxy Fold a skladací smartfón od Huawei menom Mate X. Aj ostatné spoločnosti však takéto mobily majú v prípravách. Zrejme ďalším výrobcom, ktorý predstaví skladací telefón, bude Xiaomi. Lenže do sveta skladateľných zariadení sa chce aj iným. Najnovšie sa o tom môžeme presvedčiť podľa uniknutých patentových nákresov značky Lenovo. Jej skladací smartfón však už na nákresoch vyzerá dosť zvláštne.

Patentový nákres od spoločnosti Lenovo je vizuálne zvláštny aj na pomery skladacích zariadení / LetsGoDigital

Spoločnosť Lenovo sa rozhodla ísť cestou zariadenia s úzkym a vysokým displejom. Ten pokrýva v rozloženom stave takmer celú prednú plochu. Po zložení zariadenia však má tento mobil tvar akéhosi štvorca s malým obdĺžnikovým displejom.

Zaujímavo pritom pôsobí spôsob zloženia. Kým iní výrobcovia sa snažia zo zariadenia aj po zložení urobiť štandardne vyzerajúsi kus elektorniky, v prípade konceptu od Lenova je to inak. Telefón sa neskladá priamo v strede a ohybný kĺb vytvára po zložení akúsi medzeru. Malý displej je navyše umiestnený bez akejkoľvek súmernosti. Výsledok je mierne rozpačitý.

Pokiaľ by sa zariadenie stalo realitou, vyzeralo by takto. Holandský server LetsGoDigital vytvoril jeho 3D vizualizácie / LetsGoDigital

Toto nie je po prvýkrát, čo vidíme koncept skladacieho smartfónu v štýle niekdajších "véčkových" mobilov. Pod Lenovo totiž patrí aj značka Motorola, ktorá chce týmto typom zariadení oživiť populárnu značku RAZR. Kým však dizajnovým nákresom od Motoroly nechýba dávka elegancie, v tomto prípade skladací smartfón elegantným nazvať nemôžeme.

Snáď sa jedná len o patent zachytávajúci samotnú technológiu skladania a nie celkový dizajn, pretože si nie sme istí, či by takýto model mal u zákazníkov šancu. O patente informoval holandský web LetsGoDigital, ktorý na základe patentu vytvoril 3D vizualizácie.

Najnovšie z kategórie: Lenovo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio