MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple v budúcom roku možno konečne predstaví kompaktnejší iPhone!
zdroj: MOBIL.sk

Apple v budúcom roku možno konečne predstaví kompaktnejší iPhone!

Spoločnosť Apple tento rok svoje iPhony vynoví pravdepodobne len veľmi zľahka. No v budúcom roku sa očakáva výraznejšie prekopanie portfólia. Bude sa zmenšovať, ale aj zväčšovať.

Očakáva sa, že v roku 2020 príde Apple s dizajnom bez výrezu (podobne ako konkurencia) a spoločnosti sa podarí predstaviť smartfón s displejom na celú prednú stranu. S touto zmenou však má prísť ešte jedna podstatná. Súčasný iPhone XS má uhlopriečku displeja 5,8 palca, stredne veľký iPhone XR má 6,1-palcový displej a obrazovka najväčšieho iPhonu XS Max meria úctyhodných 6,5 palca. Apple tak mierne odstavil na vedľajšiu koľaj ľudí, ktorí majú z rôznych dôvodov radi menšie smartfóny. Ostáva pre nich možnosť kúpiť si niektorý zo starších iPhonov (6S, 7, 8, SE) alebo kúpiť si nejaký smartfón konkurencie.

V roku 2020 by si však aj milovníci menších iPhonov mali prísť na svoje. Apple totiž údajne chystá zmenšiť uhlopriečky dvoch iPhonov. Nejedná sa o žiadne dramatické zmenšenie, ale mohlo by prispieť k lepšej ovládateľnosti zariadení. Najmenší iPhone by mal mať 5,42-palcový displej, nástupca iPhonu XR by mal mať displej s uhlopriečkou 6,06 palca (pričom ten by mal byť konečne technológie OLED). Zaujímavosťou je, že displej najväčšieho iPhonu XS Max ešte viac narastie. Mal by merať 6,67 palca.

Tieto zmeny displeja rozhodne vítame. Pretože pri odstránení výrezu, či prípadnom odstránení okraja okolo displeja, by sme sa mohli dočkať iPhonu s nanovším hardvérom, ktorý by mal veľkosť iPhonu 8. Mnohým ľuďom totiž robí problém ovládať jednou rukou aj najmenší iPhone XS, ktorý musia nešikovne prechytávať. Vzhľadom na konštrukciu, kde má výrazný podiel tvrdené (ale stále krehké) sklo, to občas končí katastrofou v podobe rozbitého iPhonu. Snáď si toto začal uvedomovať aj Apple.

Posledným naozaj kompaktným modelom bol iPhone SE, ktorý bol predstavený ešte v roku 2016 a ľudia ho stále kupujú. Apple podľa rôznych správ pracoval aj na nástupcovi, ale nakoniec sme sa ho nedočkali. Dnes už svojou veľkosťou patrí do kategórie kompaktných zariadení aj mierne väčší iPhone 8. Ak budú tieto informácie pravdivé, o rok sa dočkáme opäť kompaktného modelu. O správe informoval server PhoneArena.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio