MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Mi 9 je obrovský hit! Za jediný mesiac sa predalo milión kusov
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 9 je obrovský hit! Za jediný mesiac sa predalo milión kusov

Zatiaľ čo predaje tradičných spoločností ako Samsung či Apple začínajú stagnovať, čínski výrobcovia rastú raketovou rýchlosťou. Takému Xiaomi napríklad len minulý rok stúpli predaje v Európe o 415 percent a zdá sa, že tento čínsky výrobca ešte zďaleka nekončí.

Ich nová vlajková loď sa totiž predáva nadmieru dobre. Xiaomi Mi 9 bol predstavený koncom februára a začiatkom marca sa začal oficiálne predávať. Ubehol len mesiac a Xiaomi nám oznámil, že tejto novinky sa predalo už milión kusov po celom svete. Oznámil to hovorca Xiaomi, Donovan Sung, na svojom Twitterovom účte.

Za najväčšiu časť predajov ďakuje Xiaomi svojej domovskej krajine – Číne. Tento trh tvorí približne 60%, avšak, ako už bolo spomenuté v úvode, aj v Európe nezadržateľne rastie. Toto obrovské číslo len dokazuje to, že čínske spoločnosti sú na vzostupe a zohrajú ešte veľkú úlohu medzi výrobcami smartfónov.

zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 9 sa predáva aj na Slovensku s cenou začínajúcou na približne 500 eur. Ponúka však výbavu, ktorou sa môže rovnať špičkovým vlajkovým lodiam s dvojnásobnou cenou. Je vybavený 6,4 palcovým AMOLED displejom od Samsungu, najnovším procesorom od Qualcommu Snapdragon 855 a až 8GB pamäťou RAM. 3300 mAh batéria podporuje rýchle 20W nabíjanie. 

Spolu s týmto mobilom nám Xiaomi predstavil aj lacnejší Mi 9 SE a drahší Mi 9 Explorer Edition pre najnáročnejších zákazníkov. Nepoznáme presné predaje týchto dvoch modelov, avšak celkovo sa ich predaje, aj spolu s klasickou Mi 9, vyšplhali už na 1,5 milióna.

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio