MOBIL.sk MOBIL.sk

Nokia X71 je prvý smartfón od HMD s dierou v displeji. Ponúka až 48MP trojitú kameru
zdroj: Nokia

Nokia X71 je prvý smartfón od HMD s dierou v displeji. Ponúka až 48MP trojitú kameru

Do zbierky smartfónov od HMD pribudla novinka s názvom Nokia X71. Ide o prvý smartfón tejto fínskej spoločnosti, ktorý obsahuje nový trend – dieru v hornej časti obrazovky.

Zdá sa, že tento rok bude pribúdať smartfónov s dierou v obrazovke. Po Samsungu nám mobil s týmto dizajnom predstavil aj fínsky HMD Global, ktorý vyrába smartfóny Nokia. Ten zaujme dizajnom s tenkými rámikmi okolo 6,39 palcovej obrazovky. V nej je umiestnená 16MP selfie kamera a v rámikoch sa nachádza predný reproduktor.

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza trojitá kamera značky ZEISS s hlavným 48 megapixlovým fotoaparátom. Sekunduje mu 8 megapixlový snímač, ktorý bude slúžiť na zachytenie širokouhlých fotiek, keďže dokáže pokryť až 120 stupňový uhol. A nechýba ani 5 megapixlová kamera na snímanie hĺbky pre vytváranie fotografií s rozmazaným pozadím. Pod trojicou kamier sa nachádza aj okrúhly snímač odtlačkov prstov.

Nokia X71 sa výbavou radí do strednej triedy a poháňa ju Snapdragon 660 od Qualcommu. Aj keď ide o starší procesor, ktorý bol predstavený ešte v roku 2017, mal by ponúknuť dostatok výkonu. Tento istý čip mimochodom využíva aj Nokia 7 Plus. Spolu s ním sa v mobile nachádza aj slušných 6GB pamäte RAM a 128GB vnútorné úložisko. Ak by vám náhodou nestačilo, stále je tu možnosť rozšíriť ho o microSD kartu.

O dostatočnú výdrž sa postará 3 500mAh batéria, ktorá podporuje 18W rýchlo nabíjanie. Potešíme aj fanúšikov 3,5mm konektora na slúchadlá, keďže v tejto novinke nechýba. Nokia X71 je poháňaná najnovším Androidom 9 Pie.

Nokia X71 bude dostupná od 30. apríla len pre ázijské krajiny. HMD Global ju bude predávať v prepočte za 345 eur. Pokiaľ vás ale táto novinka zaujala, nemusíte smútiť. S najväčšou pravdepodobnosťou sa dostane aj na náš trh, ale pod iným názvom. Kedy a za akú cenu ale zatiaľ nevieme.

Najnovšie z kategórie: Nokia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio