MOBIL.sk MOBIL.sk

Budúce iPhony by na jedno nabitie mali vydržať dlhšie
zdroj: pxhere.com

Budúce iPhony by na jedno nabitie mali vydržať dlhšie

Ak sa orientujete vo svete smartfónov, meno Ming-Chi Kuo vám určite nie je cudzie. Ide o renomovaného analytika, ktorý sa len málokedy mýli. Primárne sa zameriava na predpovede ohľadom produktov od spoločnosti Apple a aj dnes má niekoľko nových informácií o chystaných iPhonoch.

Pred takmer dvomi týždňami sa objavila informácia o tom, že iPhony, ktoré spoločnosť Apple predstaví na jeseň tohto roka budú mať veľmi podobný dizajn a dostanú reverzné bezdrôtové nabíjanie. To znamená, že podobne ako konkurenčné smartfóny od Samsungu či Huawei, budete môcť priložením k iPhonu nabíjať drobné zariadenia s podporou bezdrôtového nabíjania obyčajným priložením k zadnej strane iPhonu.

Táto funkcia je veľmi praktická najmä v krízových situáciách, keď sa niekomu z vašich priateľov míňa batéria smartfónu a vy mu ju dobijete, aby sa mu smartfón nevypol, kým budete spolu. Prítomnosť funkcie rovnako dáva zmysel z hľadiska zrušeného vývoja nabíjacej podložky AirPower a nového bezdrôtovo nabíjateľného púzdra pre slúchadlá AirPods. Analytik Ming-Chi Kuo však prichádza s jedným zásadným tvrdením, ktoré má na svedomí práve táto funkcia. Nové iPhony by totiž kvôli práve kvôli nej mali dostať väčšie batérie.

via GIPHY

Ming-Chi Kuo hovorí konkrétne o náraste kapacity batérií v rozsahu 10-15 % v prípade budúceho iPhonu Max, nástupca iPhonu XS by mal dostať až o 20-25 % väčšiu batériu a iPhone XR o 5 %. V prípade najlacnejšieho iPhonu je však toto malé číslo relatívne opodstatnené, pretože tento model už teraz veľmi dobrú výdrž batérie.

Toto navýšenie kapacity by sa malo premietnuť do výdrže smartfónu, keďže nie všetci budú reverzné nabíjanie využívať na dennodennej báze a v spojitosti s energeticky úspornejších hardvérom sa zvyšovanie kapacity premietne aj do výdrže budúcich iPhonov, čo je rozhodne dobrým krokom. Ming-Chi Kuo sa nezvykne mýliť a pokiaľ sa v priebehu času ukážu jeho tvrdenia ako mylné, väčšinou ich časom aktualizuje. Vyjadrenia tohto pána budeme teda sledovať aj naďalej.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio