MOBIL.sk MOBIL.sk

Zahrajte si legendárneho "Hada" v Google mapách
zdroj:

Zahrajte si legendárneho "Hada" v Google mapách

Pamätáte si na hru Had? Originálna hra si odbila svoju premiéru na mobile Nokia 6110 a stala sa celosvetovým hitom. Dnes ju môžeme nájsť v nových smartfónoch a mobiloch značky Nokia a po obmedzenú dobu aj v mapách od spoločnosti Google.

1. apríl je dňom bláznov a mnoho ľudí si robí z iných žarty. Niečo obdobné sa však deje aj vo svete technológií. Spoločnosti sa občas uchyľujú k rôznym prekvapeniam, ktorými sú "easter eggs". Práve toto je prípadom hry Had v Google mapách.

Hru nájdete vo webovej verzii máp, ale aj v aplikáciách pre Android (stiahnuť tu) a iOS (stiahnuť tu). Postačí v nich kliknúť na tlačidlo ponuky v ľavo hore a v menu nájsť položku, ktorá hru spustí. Had v Google mapách však nie je klasickým hadom. V rámci služby ide o električku či autobus, ktorý prostredníctvom vašej akcie nakladá ľudí, čím sa zväčšuje jeho dĺžka.

Na výber je navyše niekoľko rôznych máp s názvami miest ako Los Angeles, Tokia alebo Sydnej. Google tak aj mladším ročníkom približuje spôsob, akým sa na mobiloch hrali hry pred vznikom Crush Candy, Fortnite či Angry Birds. Pokiaľ si chcete zahrať, neváhajte, pretože hra Had bude na mapách dostupná iba jeden týždeň.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio