MOBIL.sk MOBIL.sk

AirPower je po rokoch zrušený! Apple nezvládol vyrobiť vlastnú nabíjaciu podložku
zdroj: Apple

AirPower je po rokoch zrušený! Apple nezvládol vyrobiť vlastnú nabíjaciu podložku

iPhony od Apple umožňujú bezdrôtové nabíjanie od roku 20xx. Ich majitelia ale boli vždy odkázaní na bezdrôtové nabíjačky tretích strán, pretože táto kalifornská spoločnosť nám žiadnu vlastnú nepredstavila. A zdá sa, že už ani nepredstaví. Oficiálne totiž zrušili vývoj podložky AirPower.

Apple nám podložku AirPower predstavil prvýkrát v septembri 2017. Malo ísť o produkt, prostredníctvom ktorého budete môcť nabíjať svoj iPhone, Apple Watch aj AirPods naraz bez použitia káblu. Bohužiaľ, reálneho produktu sme sa ale nikdy nedočkali. Spoločnosť neustále odkladala oficiálne predstavenie a po tom, čo sme sa AirPower nedočkali ani na minuloročnom predstavení iPhonov XS, nám už bolo jasné, že niečo nie je v poriadku.

Teraz Apple oficiálne potvrdil, že AirPower je zrušený a zákazníci ho nemôžu očakávať. „Po veľkom úsilí sme usúdili, že AirPower nedokáže uspokojiť naše vysoké štandardy a preto sme tento projekt zrušili,“ povedal viceprezident pre hardvérový vývoj, Dan Riccio. „Ospravedlňujeme sa všetkým zákazníkom, ktorý sa tešili na jeho spustenie.“

Podľa správy od Sonny Dicksona, ktorý často zverejňuje uniknuté informácie z veľkých spoločností, mal Apple pri výrobe viacero problémov. Ten najväčší bol v podobe neustáleho prehrievania. Podložka údajne vytvárala príliš veľa tepla, ktoré nedokázali schladiť a ktoré spôsobovalo zhoršenie výkonu.

Podložka AirPower zobrazená na balení nových Apple AirPods | zdroj: @JonyIveParody, twitter.com

Aj keď Apple pri vývoji zlyhal, v určitom smere si zaslúži pochvalu. Je lepšie ak výrobu podložky zastaví, ako keby nám predstavili produkt, ktorý budú sprevádzať problémy. Do jeho vývoja vložili veľa úsilia a za posledné roky sa ho snažili priviesť k dokonalosti. Dokonca sa zdá, že s ním ešte donedávna naplno počítali. Viaceré správy z marca hovorili o tom, že produkcia AirPower má začať tento mesiac a v iOS 12.2 sa našiel kód, ktorý na AirPower odkazuje. Dokonca aj v balení nových slúchadiel AirPods o ňom môžeme nájsť informácie. Bohužiaľ, aj takej veľkej spoločnosti ako Apple nemusí vždy všetko vyjsť podľa predstáv...

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio