MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť Samsung v tichosti predstavila tablet Galaxy Tab A 10.1. Predávať sa začne už čoskoro!
zdroj: Samsung Galaxy Tab A 10.1 / Samsung

Spoločnosť Samsung v tichosti predstavila tablet Galaxy Tab A 10.1. Predávať sa začne už čoskoro!

Aj keď je trh s tabletmi stále menej rozvinutý ako ten smartfónový, spoločnosti neprestávajú vydávať novinky ani v tejto oblasti. Dôkazom toho je aj najnovší produkt spoločnosti Samsung s označením Galaxy Tab A 10.1.

Tablet Samsung Galaxy Tab A 10.1 sa zameriava na zákazníkov, ktorí chcú zariadenie ponúkajúce výhodný pomer ceny a výkonu. Za cenu príjemných 209 € (Wi-Fi verzia) alebo 269 € (LTE verzia) totiž dostanete zariadenie štandardnej veľkosti v kovovom dizajne. Čo všetko dokáže ponúknuť tablet za takúto cenu? Čítajte ďalej.

Samsung Galaxy Tab A 10.1
Samsung Galaxy Tab A 10.1 / Samsung

Displej tohto 10,1-palcového tabletu tvorí až 80 % prednej strany zariadenia. Rozlíšenie displeja je 1920 x 1200 pixelov, čo zodpovedá hustote pixelov 224 ppi. Znamená to, že nejde o úplne najjemnejší displej na trhu, ale toto rozlíšenie bežne ponúkajú notebooky na ploche 15,6 palca, takže na bežnú prácu by malo plne postačovať aj náročnejším používateľom. Dôležitým parametrom je aj jas 400 nitov, ktorý patrí skôr k priemeru.

Samsung Galaxy Tab A 10.1
Samsung Galaxy Tab A 10.1 / Samsung

Telo tabletu Galaxy Tab A 10.1 má hrúbku iba 7,5 mm a celý tablet váži 470 gramov. To na kovový tablet nie je veľa a materiál tela má ešte jedno zásadné plus, vydrží aj hrubšie zaobchádzanie. Ide o vôbec prvý tablet Samsungu v strednej triede v kovovom prevedení. K dispozícii bude v čiernej, zlatej a striebornej farbe. Tablet je vybavený stereo reproduktormi s technológiou Dolby Atmos 3D.

Samsung Galaxy Tab A 10.1
Samsung Galaxy Tab A 10.1 / Samsung

O chod Samsungu Galaxy Tab A 10.1 sa stará 8-jadrový procesor Lassen O+ a sekundujú mu 2 alebo 3 GB RAM. Úložisko má na strednú triedu primeraných 32 GB a komu by nepostačovali, môže si dokúpiť kartu microSD až do kapacity 512 GB. V tomto majú tablety s Androidom veľkú výhodu pred zariadeniami so systémom iOS. Mimochodom, kapacita batérie je 6150 mAh. Samsung jej výdrž síce v správe nešpecifikoval na hodiny, ale uvádza, že energiu tabletu dodá "v dostatočnom množstve a po dostatočne dlhú dobu".

Tablet je vybavený aj detským režimom, kde môžete mať úplnú kontrolu nad tým, čo si vaše dieťa prezerá. K zariadeniu bude na výber aj množstvo puzdier a tiež dokovacia stanica POGO, s ktorou bude možné tablet pripojiť k ďalším zariadeniam vo vašej smart domácnosti. Samsung Galaxy Tab A 10.1 sa začne oficiálne predávat 1. apríla.

zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio