MOBIL.sk MOBIL.sk

Bezrámikový dizajn a kamera umiestnená v pere. Pozrite sa na originálny koncept Galaxy Note 10 (VIDEO)
zdroj: behance.net

Bezrámikový dizajn a kamera umiestnená v pere. Pozrite sa na originálny koncept Galaxy Note 10 (VIDEO)

Výrobcovia smartfónov sa posledné roky pasujú s úlohou, ako maximálne znížiť okraje okolo displeja a zároveň neprísť o predný fotoaparát. Videli sme už výrezy, diery, vysúvacie kamery a dokonca aj displeje na zadnej strane mobilu. Dizajnéri z DBS Designing nám teraz vo videu ukázali ďalšie možné riešenie, ktoré sme doteraz v praxi nevideli.

Pripravili si koncept pripravovaného smartfónu Galaxy Note 10 od Samsungu. Tento mobil je charakteristický svojim perom S Pen, s ktorým môžete písať po displeji ale napríklad aj ovládať zariadenie na diaľku. A teraz si predstavte, že by sa kamera z prednej strany mobilu premiestnila do tohto pera.

Vo videu vidíme zaujímavú technológiou duálnej kamery umiestnenej priamo v pere S Pen. Vďaka nemu môže celú prednú stranu Note 10 pokrývať obrazovka a Samsung by tak mohol dosiahnuť bezrámikový dizajn aj bez vysúvacieho fotoaparátu. 

zdroj: dbsdesigning | youtube.com

Faktom je, že technológia je momentálne dostatočne vyspelá na to, aby niečo takéto bolo možné. Pero minuloročného Galaxy Note 9 ponúka zabudovaný Bluetooth a tiež batériu, ktorá sa automaticky nabíja. 

Dokonca aj samotný Samsung už s podobnou myšlienkou minimálne pracoval. Začiatkom februára im totiž uznali patent na pero s kamerou, ktorá by mohla ponúknuť mnohonásobný optický zoom. Fotografie by sa prenášali pomocou technológie Bluetooth a medzi veľkú výhodu by patrilo aj o niečo flexibilnejšie používanie. 

zdroj: dbsdesigning | youtube.com
zdroj: dbsdesigning | youtube.com

Aj napriek tomu všetkému je ale celkom nepravdepodobné, že by Samsung s touto technológiou skutočne prišiel – aspoň teda nie tento rok. A tak si zatiaľ aspoň môžeme užiť pohľad na tento vydarený koncept a dúfať, že v budúcnosti sa niečoho takého dočkáme.

zdroj: DBS DESIGNING | youtube.com
zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio