MOBIL.sk MOBIL.sk

Gmail pre iOS konečne dostane nastaviteľné swipe gestá
zdroj: MOBIL.sk

Gmail pre iOS konečne dostane nastaviteľné swipe gestá

Google pridal do aplikácie Gmailu pre operačný systém iOS ďalšiu funkčnú vychytávku. Gestá doľava či doprava pri jednotlivých e-mailoch.

Jednou z najlepších vlastností dotykových displejov je nepochybne možnosť ovládať niektoré funkcie gestami. Jednoducho stačí posunúť prst po obrazovke nejakým smerom a už sa začne vykonávať vec, pre ktorú bolo gesto nastavené.

Technologický gigant Google si je toho vedomí, preto včera začal postupne vydávať aktualizáciu pre Gmail, ktorá majiteľom iOS zariadení prinesie možnosť takéto gestá nastavovať podľa vlastného vkusu.

Tieto gestá boli pre aplikáciu Gmailu na iOS dostupné už dlhšiu dobu, ale doteraz ste ich nemohli nastavovať. Mohli ste si zvoliť či e-mail gestom na bok v zozname správ vymažete alebo archivujete.

S novou aktualizáciou Gmailu budete môcť e-maily archivovať, mazať, označiť ako (ne)prečítané, presúvať či stlmiť notifikácie pre ne. To všetko sa po novom bude dať robiť v aplikácii nastaviteľnými gestami.

Používatelia smartfónov s Androidom už túto funkciu využívajú od júna 2018. Majitelia iOS zariadení by sa mali dočkať v nasledujúcich dvoch týždňoch, kedy by aktualizácia mala byť dostupná pre používateľov na celom svete.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio