MOBIL.sk MOBIL.sk

Prvým mobilom so 100-megapixelovým fotoaparátom by mohol byť Lenovo Z6 Pro
zdroj: maxpixel.net

Prvým mobilom so 100-megapixelovým fotoaparátom by mohol byť Lenovo Z6 Pro

Dnes je už jasné, že megapixelová vojna v smartfónoch neustala. Po tom, čo sa Apple a Samsung prestali predbiehať v tom, kto dokáže do fotoaparátu mobilu vtesnať viac megapixelov, sa kolotoč roztáča opäť.

Tak trochu k tomu prispela spoločnosť Huawei, ktorá si povedala, že sa chce definitívne vymaniť spod označenia čínsky výrobca a v minulom roku predstavila smartfón P20 Pro, ktorý dokázal zhotovovať až 40-megapixelové fotografie.

Po značnom úspechu modelov radu P20 u zákazníkov si spoločnosti vyrábajúce fotografické senzory pre mobily zrejme povedali, že by bola škoda nevyužiť tento potenciál, a tak sme sa pri predstavovaní nových čipov pre tento rok stretli s rozlíšením niekoľko desiatok megapixelov.

Spoločnosť Lenovo už na veľtrhu MWC v Barcelone hovorila o svojom 5G smartfóne s fotoaparátom HyperVision, no až teraz vysvitlo, čo by tento záhadný marketingový názov mal zahŕňať. Má sa jednať o smartfón s rozlíšením fotoaparátu 100 megapixelov. Uviedol to Chang Cheng, viceprezident spoločnosti Lenovo, na sociálnej sieti Weibo. Malo by sa jednať o model Lenovo Z6 Pro, ktorý mimo iného ponúkne čip Qualcomm Snapdragon 855 a 12 GB RAM.

Na začiatku mesiaca sa aj spoločnosť Qualcomm vyjadrila, že tento rok bude rokom fotoaparátov s rozlíšením 100 megapixelov. Nič nekonkretizovala, ale pravdepodobne vie, o čom hovorí, keďže spolupracuje s viacerými výrobcami na vývoji budúcich modelov. Extrémne rozlíšenie fotoaparátov v mobiloch je tak bližšie, než sa mohlo zdať. Kľudne sa dokonca môže stať, že Lenovo predbehne nejaký iný výrobca.

Najnovšie z kategórie: Lenovo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio