MOBIL.sk MOBIL.sk

Google nám na jar predstaví nové smartfóny Pixel s veľmi lákavou cenou
zdroj: @Onleaks @91Mobiles

Google nám na jar predstaví nové smartfóny Pixel s veľmi lákavou cenou

Google by nám mal ešte pred predstavením nových vlajkových lodí Pixel 4 priniesť dvojicu dostupnejších mobilov. Pixel 3a a 3a XL budú zaradené do strednej triedy a údajne by sme sa ich mohli dočkať už niekedy na jar.

Postupne sa na povrch dostávajú nové a nové informácie. Najnovšie nám portál WinFuture oznámil, koľko budú tieto dve novinky stáť. Cena za základný Pixel 3a by mala byť v Európe 450 eur. Pixel 3a XL by mohol stáť približne o 100€ viac. Mobily budú teda dobrou voľbou pre tých, ktorým sa páčia smartfóny od Google, ale nemajú peniaze na vlajkové lode, ktoré stoja ešte o niekoľko stoviek viac.

Okrem ceny chcú Pixely 3a a 3a XL zaujať dlhými OLED displejmi bez výrezu v hornej časti obrazovky. Oba modely dostanú 3,5mm konektor pre slúchadlá. Jedným z najväčších lákadiel by mohla byť práve kamera. Google Pixel 3 patrí k najlepším fotomobilom súčasnosti a práve jeho kameru dostanú aj tieto lacnejšie modely. Pixel 3a aj 3a XL teda ponúknu 12MP zadný fotoaparát a 8MP senzor na prednej strane. Vďaka tomu by sa mohli stať najlepšie fotiacimi mobilmi strednej triedy.

zdroj: Rozetked

Pixel 3a dostane 5,6 palcový displej a poháňať ho bude Snapdragon 670 spolu so 4GB pamäte RAM. Vnútorná pamäť bude 64GB. Drahší Pixel 3a XL ponúkne väčšiu, 6 palcovú obrazovku a o niečo výkonnejší Snapdragon 710. Podobne ako jeho menší súrodenec dostane 64GB vnútorné úložisko a 4GB pamäte RAM.

Samozrejmosťou bude najnovší Android 9 Pie a keďže ide o smartfóny od Google, môžeme sa tešiť aj na rýchle aktualizácie na novšie verzie. Ako sme už spomínali, nové mobily by nám Google mohol predstaviť túto jar. Možno na konferencií Google I/O, ktorá sa bude konať v máji.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio