MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei nám ukázal štýlové smart okuliare, na ktorých spolupracuje s luxusnou módnou značkou
zdroj: techcrunch

Huawei nám ukázal štýlové smart okuliare, na ktorých spolupracuje s luxusnou módnou značkou

Huawei nám na svojej konferencií predstavil okrem smartfónov P30 aj jeden celkom nový produkt, aký sme u nich zatiaľ nevideli – slnečné okuliare.

Presnejšie povedané, predstavil ich v spolupráci s kórejskou módnou značkou Gentle Monster. Tá sa venuje výrobe luxusných dioptrických a slnečných okuliarov a Huawei s ňou uzavrel nové partnerstvo. Samozrejme, nejde o obyčajné okuliare, ale o pripojiteľné smart zariadenie, ktoré má ambíciu do určitej miery nahradiť slúchadlá. Prostredníctvom nich totiž môžete ovládať svoj smartfón bez toho, aby ste si niečo dávali do uší. 

Vďaka spolupráci s luxusnou módnou značkou vyzerajú okuliare štýlovo a na prvý pohľad by ste zrejme nepovedali, že ide o smart zariadenie. Nenachádza sa na nich žiadne tlačidlo a ovládanie prebieha prostredníctvom poklepania na rám. Môžete tak napríklad zdvihnúť prichádzajúci hovor.

zdroj: techcrunch.com

V ráme sa skrýva celá „mágia“ tohto zariadenia. Nájdeme tam duálny mikrofón, procesor, batériu aj nabíjací modul. Nad ušami sú umiestnené stereo reproduktory, vďaka ktorým budete počuť zvuk aj bez toho, aby vás odpočúvalo vaše okolie. 

Je zaujímavé, že na rozdiel od takých Spectacles od Snapchatu, tieto okuliare nemajú žiadnu kameru. Údajne preto, aby sa Huawei vyhol všetkým pochybnostiam o súkromí a sledovaní užívateľov. Je to zrejme aj dobre - fotoaparát v ráme by s najväčšou pravdepodobnosťou kazil inak pekný dizajn.

Nepôjde len o jeden model, ale o celú sériu okuliarov. Predávať sa budú v koženom obale s USB-C konektorom a budú podporovať bezdrôtové nabíjanie. Dostupné budú až niekedy v lete - najskôr v júli 2019.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio