Mobil.sk Mobil.sk

Spoločnosť Google pridá do Gmailu nové funkcie. Bude interaktívnejší!
zdroj: Google

Spoločnosť Google pridá do Gmailu nové funkcie. Bude interaktívnejší!

Internet a mobilné zariadenia sa za posledné roky radikálne zmenili. Zo statického obsahu, ktorý sme mohli v minulosti len staticky prezerať sa dnes stali interaktívne služby a aplikácie. Vie to aj spoločnosť Google, preto sa rozhodla svoj Gmail pre používateľov spraviť interaktívnejším.

Emailovú komunikáciu dnes v mnohých situáciách nahradili komunikačné appky ako WhatsApp či Messenger. Ich nespornou výhodou je rýchlejšia komunikácia, pretože jej účastníci môžu na seba reagovať okamžite. V emailovej komunikácii niečo podobné nebolo možné. Teda až doteraz.

Spoločnosť Google však dnešným dňom začína uvoľňovať aktualizáciu pre webový Gmail, s ktorou sa aj mailová komunikácia stane dynamickejšou. Veľmi zaujímavou možnosťou bude komentovanie dokumentov v reálnom čase. Pokiaľ komunikujete v rámci väčšej skupiny a potrebujete, aby sa ľudia vyjadrili k nejakému dokumentu, postačí ho poslať skupine. Dokument sa zobrazí priamo v Gmaile a pod ním bude sekcia, kde ľudia môžu zanechať komentár. Už teda nebude nutné zdĺhavo odpovedať klasickým mailom.

gmail
Google

Toto je jediná ukážka, ktorú Google poskytol v rámci svojich služieb, no spoločnosť uviedla aj pár iných príkladov spojených so službami tretích strán. Používatelia budú napríklad môcť ukladať piny Pinterestu tlačidlom priamo z Gmailu. Väčšia interakcia bude možná aj pri používaní služieb stránky Booking.com. Neskôr by sme sa mohli dočkať aj ďalších interaktívnych možností.

Funkcia bude zatiaľ dostupná len pre webový Gmail, no neskôr by si mala cestu nájsť aj do mobilných aplikácií, ktoré sú pre spoločnosť rovnako dôležité, pretože mnoho ľudí pristupuje do Gmailu práve prostredníctvom nich. V aplikáciách tretích strán táto funkcia dostupná nebude.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Fun rádio