MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung predstavil extrémne rýchly externý SSD disk Samsung T5
zdroj: Samsung TS

Samsung predstavil extrémne rýchly externý SSD disk Samsung T5

Spoločnosť Samsung včera predstavila svetu novú generáciu svojich rýchlych externých SSD diskov, Samsung T5. Jedná sa o nástupcu súčasnej rady T3, ktorej hranice nové modely posúvajú zas o čosi ďalej.

Externé SSD disky T5 sú určené najmä profesionálom, ktorí vyžadujú maximálny výkon. O ten sa stará technológia V-NAND, ktorá prináša rýchlosť čítania až 540 MB za sekundu, čo je o 4,9-krát viac ako u klasických externých pevných diskov. Predchádzajúca generácia prenášala súbory rýchlosťou 450 MB za sekundu a už tieto rýchlosti boli špičkové.

T5_03
Samsung TS

„Samsung sa snaží posúvať hranice možností v oblasti prenosných úložísk a jednotiek SSD už mnoho rokov a prenosný SSD disk T5 pokračuje v našom dedičstve v oblasti vedenia a inovácií,“ uviedol Un-Soo Kim, senior viceprezident Brand Product Marketing, Memory Business v spoločnosti Samsung Electronics.

T5_04
Samsung TS

„Sme presvedčení, že disk T5 predčí očakávania spotrebiteľov o externých úložiskách dát tým, že bude ponúkať vyššie rýchlosti a pevný dizajn, ktorý je ľahký a pohodlne sa zmestí aj do vrecka. Ide o ideálne prenosné úložisko pre spotrebiteľov a profesionálov, ktorí hľadajú rýchle, odolné a bezpečné zariadenie."

Obal externých diskov Samsung T5 je z hliníka a dodáva mu tak potrebnú odolnosť. Ďalej si zákazník môže vybrať z dvoch farieb a štyroch kapacít - modrá, Alluring Blue v kapacitách 250 GB a 500 GB a čierna farba, Deep Black, kombinovaná s veľkosťami 1 TB a 2 TB. “Tépäťku” budete môcť pripojiť cez klasický port USB 3.1.

Najnovšie z kategórie: PC & Mac

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio