MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei P30 a P30 Pro: Najlepšie fotomobily na svete!
zdroj: zdroj: Huawei

Huawei P30 a P30 Pro: Najlepšie fotomobily na svete!

Spoločnosť Huawei dnes na tlačovej konferencii v Paríži predstavila dvojicu smartfónov P30 a P30 Pro. Ide o najpokrokovejšie foto smartfóny, aké kedy výrobca uviedol. Vďaka množstvu inovatívnych technológií snímania a spracovania obrazu nadchnú aj najnáročnejších používateľov.

V minulom roku spoločnosť Huawei prekvapila celý mobilný svet, keď uviedla smartfóny radu P20. Model P20 Pro sa stal najlepšie fotiacim smartfónom v nezávislom teste fotoaparátov DxOMark a jeho prvenstvo mu vydržalo celý rok, napriek tomu, že konkurencia predstavila svoje vlajkové lode. Dnes bol predstavený rad P30 a model P30 Pro posunul latku ešte vyššie. Jeho fotografické možnosti sú naozaj pôsobivé.

huawei p30
Rad Huawei P30 sa bude predávať v niekoľkých farebných prevedeniach. My na Slovensku sa môžeme tešiť na modrú (Breathing Crystal), červenú (Aurora) a čirnu (Black) / Huawei

Spojenie dizajnu a inovácií

Séria P30 nadväzuje na dizajnovú filozofiu radu P a minimalistickú estetiku dopĺňa o pôsobivé farebné prevedenia, inšpirované prírodou. Oba smartfóny - 6,1-palcový P30 aj 6,47-palcový P30 Pro - dostali displej FHD+ s mimoriadne jemným rozlíšením (2340x1080px). Ten zaberá takmer celú prednú plochu smartfónov a narúša ho iba miniatúrne vykrojenie, do ktorého sa nasťahovala predná kamera a senzory potrebné na bezpečné a efektívne odomykanie tvárou.

huawei p30 pro
Rad Huawei P30 bude disponovať aj zvýšenou odolnosťou voči prachu a vode. Huawei P30 bude mať certifikáciu IP53 a model P30 Pro cesrtifikáciu IP68 / Huawei
  • Obe novinky poháňa procesor Kirin 980, ktorý ponúka maximálny výkon s prvotriednou účinnosťou. Čipset vyrobený 7nm technológiou s Dual-NPU podporuje rýchlejšie rozpoznávanie obrazu.

  • Séria Huawei P30 je dodávaná s nadstavbou EMUI 9.1. Najnovší operačný systém podporuje aj Huawei Share OneHop pre bezproblémové zdieľanie súborov medzi smartfónmi Huawei a počítačmi.
  • 40W supernabíjanie doplní 70% kapacity batérie za 30 minút, batérie s veľkou kapacitou 4200 mAh (v prípade modelu P30 Pro), resp. 3650 mAh ( model P30) naznačujú mimoriadnu výdrž smartfónov. Na jedno nabitie zvládnu viac ako deň intenzívneho používania.
  • Súčasťou modelu P30 Pro je chladiaci systém Huawei SuperCool, ktorý efektívne riadi a odvádza teplo.
  • Obe zariadenia sú dodávané so sadou pokročilých bezdrôtových komunikačných funkcií podporujúcich pripojenie Dual SIM a Dual VoLTE.

Zoznámte sa s novým radom Huawei P30

zdroj: Huawei Mobile / YouTube

Je to hlavne o fotoaparáte

huawei p30
Najhlavnejšou novinkou je fotoaparát, ktorý oproti predchodcovi zaznamenal vylepšenie takmer v každej oblasti. Fotografický senzor radu P30 je podstatne väčší než u konkurencie, preto mu nerobí problém ani fotografovanie za zlých svetelných podmienok / Huawei

Vybavenejší model P30 Pro je vybavený novým systémom fotoaparátov Leica Qiad Camera so 4 optikami. Hlavný fotoaparát má 40 megapixelov s extra veľkým senzorom Huawei SuperSpectrum, ultraširoký objektív ponúkne rozlíšenie 20 megapixelov, teleobjektív má rozlíšenie 8 megapixelov a sústavu dopĺňa ToF (Time-of-Flight) objektív, ktorý zachytáva informácie o hĺbke poľa. Vďaka presnému meraniu vzdialenosti snímač dokáže simulovať viacero úrovní bokeh efektu - od zaostreného pozadia až po krémové rozostrenie v štýle Leica. Selfie kamerka má úctyhodných 32 megapixelov.

huawei p30
Spoločnosť Huawei pri vývoji noviniek opäť spolupracovala s firmou Leica, čo čínskemu výrobcovi prináša ovocie v podobe veľmi dobrých hodnotení z radov používateľov aj odbornej verejnosti / Huawei

Spolínaný senzor SuperSpectrum má veľkosť 1/1,7" a zachytáva svetlo úplne novým spôsobom, tento senzor nahrádza zelené pixely žltými. Tým je schopný dosiahnuť extrémne vysoké hodnoty ISO 204 800 (prípade modelu P30) a ISO 409 600 (P30 Pro). Vďaka kombinácii týchto technológií, je senzor schopný zachytávať skvelé fotografie aj v absolútnej tme, kde konkurencia v podobe Apple či Samsungu zlyháva. Huawei priame porovnávanie prezentoval priamo pri predstavovaní.

huawei p30 zoom pro
Špecialitou je aj prítomnosť extrémneho priblíženia objektov. Spoločnosti Huawei sa to podarilo umistnením periskopického hranatého prvku do sústavy šošoviek objektívu / Huawei

Periskopický teleobjektív s použitím špeciálneho hranatého prvku, ktorý lomí svetlo a distribuuje ho k sústave šošoviek dokáže priblížiť obraz nevídaným spôsobom. 5 x optický zoom, 10 x hybridný zoom a až 50-násobný digitálny zoom vám dovolý fotografovať objekty vzdialené desiatky metrov, akoby sa nachádzali v tesnej blízkosti.

Funkcia AI HDR+ dokáže zhotoviť niekoľko fotografií s rôznymi nastaveniami naraz a potom ich skombinuje do jednej perfektnej fotografie. Režim SuperPortraits zas dokáže zachytiť aj drobné elementy fotografie ako sú pramene vlasov.

hisilicon kirin cip procesor ilustračné
Čip Kirin 980 je najnovším počinom spoločnosti HiSilicon a sú ním vybavené aj smartfóny Huawei radu Mate 20 / Huawei

Séria P30 je skvelá aj na zaznamenávanie videí. Nočné video by malo opäť raz výrazne predbehnúť konkurenciu a so softvérom AI Movie Editor si natočené videá dokážete upravovať priamo v mobile. Bude možné ich doplniť o rôzne efekty, spomaliť ich či zrýchliť.

Cena a dostupnosť

Od dnešného dňa majú záujemcovia možnosť si novinky predobjednať a získať hodnotné príslušenstvo navyše. Pri predobjednávke modelu P30 alebo P30 Pro prostredníctvom slovenských operátorov získate k smartfónu aj inteligentné hodinky Huawei Watch GT a nárok na bezplatnú výmenu displeja po dobu 90 dní odo dňa registrácie v aplikácií HiCare. Pre získanie možnosti bezplatnej výmeny displeja je potrebné zaregistrovať sa najneskôr 15.4.2019.

huawei p30
Huawei

Oficiálny predaj smartfónov Huawei P30 a Huawei P30 Pro na Slovensku štartuje 1. apríla. Operátori zaradia dvojicu noviniek do ponuky 3. apríla. K dispozícii budú farebné prevedenia Breathing Crystal, Aurora a Black. Odporúčaná maloobchodná cena modelu P30 je 699 eur, za model P30 Pro zaplatia záujemcovia 899 eur (6 + 128 GB verzia), resp. 999 eur (8 + 256 GB verzia).

(Tlačová správa bola upravená redakciou MOBIL.sk)

zdroj: TS Huawei

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio