MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple má vlastnú platobnú službu a kartu Apple Card!
zdroj: zdroj: Apple

Apple má vlastnú platobnú službu a kartu Apple Card!

Spoločnosť Apple sa mení. Kvôli nasýtenosti trhu sa už zariadenia nepredávajú tak dobre ako v minulosti, preto musí svoje portfólio produktov rozšíriť. Je zjavné, že sa v budúcnosti zamerá na služby. Jednou z nich budú tie bankové.

Apple totiž včera v San Franciscu predstavil službu Apple Card. Ide o virtuálnu (ale aj fyzickú) platobnú kartu, ktorá bude spätá s vaším Apple Pay účtom. Jednou z výhod je program odmien, ktorý bude používateľom vracať skutočné peniaze. Pokiaľ prostredníctvom Apple Card nakúpite Apple produkty v oficiálnom obchode, spoločnosť vám vráti až 3 % z nákupu. Pokiaľ nakúpite čokoľvek iné, vráti vám 2 % z nákupu a pri použití titánovej karty Apple, vám spoločnosť vráti 1 %. Tieto bonusy budú používateľom vyplácané každý deň a funkcia sa volá Daily Cash.

apple card
zdroj: Apple

Titánová karta bola mimochodom navrhnutá spoločnosťou Apple v spolupráci s bankou Goldamn Sachs a spoločnosťou MasterCard, no a je na nej na prvý pohľad vidieť, že ide o produkt spoločnosti Apple. Nachádza sa na nej totiž iba čip, laserom gravírované logo Apple a meno používateľa. Karta bude použiteľná na celom svete a jej majitelia tak budú môcť využívať účet Apple Pay aj tam, kde ešte samostatná služba Apple Pay nie je podporovaná.

Apple card
zdroj: Apple

Nebol by to však Apple, keby pri takejto Apple Card nezašiel ešte ďalej. Pokiaľ sa snažíte sledovať svoje výdavky prostredníctvom rôznych aplikácií, viete, že výsledky sú často rozpačité a aplikácie ešte nevedia automaticky rozoznávať jednotlivé platby. Manuálne zadávanie tiež nie je zrovna najpohodlnejšie. Spoločnosť Apple však prišla s nápadom využiť strojové učenie a Apple mapy na presné určenie toho, kde ste platbu vykonali. Presné informácie o nákupe sa potom zobrazia v aplikácii Apple Pay.

apple card
zdroj: Apple

Apple prízvukuje, že v žiadnom prípade nebude mať dosah na informácie používateľov. Všetky transakcie a výpočty sa totiž budú diať priamo v jednotlivých zariadeniach, kde budú zašifrované. Pristupovať k nim tak bude možné iba prostredníctvom kódu, Touch ID aebo Face ID. Ani banka Goldman Sachs nebude zdieľať vaše osobné dáta a predávať ich iným pre potreby marketingu. Spoločnosť Apple tiež zaručuje, že služba Apple Card nebude obsahovať žiadne skryté extra poplatky.

Služba bude dostupná výlučne pre Američanov a to už v lete tohto roka. Po pilotnej prevádzke na domácom kontinente by sa však mohol dočkať aj zvyšok sveta. Ako sme už spomínali v úvode, Applu klesajú predaje zariadení a spoločnosť si tak bude musieť nájsť zdroj príjmov.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio