MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy A70: Ďalšia novinka strednej triedy od Samsungu, tentoraz s obrovskou batériou
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy A70: Ďalšia novinka strednej triedy od Samsungu, tentoraz s obrovskou batériou

Samsung sa rozhodol dať svojej strednej triede novú tvár a tiež nové meno. Modely A10, A30 a A50 boli predstavené zhruba pred mesiacom a dnes sa k nim pridáva ďalší model. Je ním Samsung Galaxy A70.

"Smartfón Galaxy A70 je vybavený najnovšími inováciami spoločnosti Samsung, ponúka zdokonalené základné funkcie, prináša štýlový dizajn, veľký Infinity displej, vylepšený trojitý fotoaparát, výkonnú batériu a možnosti bezproblémového pripojenia. Je určený pre digitálnych nadšencov, ktorí chcú životné okamihy zaznamenávať a zdieľať okamžite a bezprostredne," hovorí o novinke tlačová správa spoločnosti.

samsung galaxy A70
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy A70 ponúka 6,7-palcový FHD+ (1080 x 2400) Infinity-U Super AMOLED displej s pomerom strán 20:9, pričom jeho uhlopriečka je doteraz najväčšia v celom rade Galaxy A. Tenké rámčeky okolo displeja narúša iba malý nenápadný výrez pre prednú až 32 megapixelovú selfie kamerku na hornej strane. Tá bude slúžiť aj na odomykanie smartfónu tvárou. Na prednej strane sa nachádza ešte jeden skrytý prvok, a tým je čítačka odtlačkov prstov zabudovaná v displeji.

Poháňať ho bude 8-jadrový procesor Exynos, ktorý bude doplnený o 6 GB RAM a 128 GB úložisko. Aj v tomto prípade nájdeme na telefóne slot na microSD kartu až do veľkosti 512 GB. Pôjde o dual SIM smartfón s Androidom 9.0 Pie a novou grafickou nadstavbou Samsungu One UI, ktorá je veľmi vydarená a chválili sme ju už pri recenzii na model Galaxy S10e.

samsung galaxy A70
zdroj: Samsung

Samsung dal modelu Galaxy S70 do vienka tri hlavné fotoaparáty. Ten klasický má rozlíšenie 32 megapixelov (podobne ako selfie kamerka), ultraširoký fotoaparát má rozlíšenie 8 megapixelov a prítomný je aj objektív so selektívnou hĺbkou ostrosti s rozlíšením 5 megapixelov. Prítomných bude aj 20 prednastavených scén, ktoré dokáže smartfón sám identifikovať a nastaviť tak fotoaparát čo najlepšie pre daný typ scény. Vďaka funkcii Flaw Detection, ktorá automaticky identifikuje vady ešte pred stlačením spúšte, zas nikdy nezmeškáte dokonalý záber.

Dnešní spotrebitelia používajú svoje smartfóny vizuálne aktívnejším a autentickejším spôsobom – zdieľajú svoje skúsenosti a zostávajú pripojení dlhšie,“ uviedol DJ Koh, prezident a generálny riaditeľ divízie IT & Mobile Communications spoločnosti Samsung Electronics. „Tieto spojenia môžu prekvitať len vtedy, pokiaľ najzákladnejšie funkcie smartfónu dovolia ľuďom posilňovať vzájomné interakcie spontánnym, skutočným spojením, ktoré sa opiera o vzájomnú spoluprácu. Niečo také musí byť výsledkom postupnej evolúcie. Aby sme potrebám tejto novej, nastupujúcej generácie vyšli v ústrety, vytvorili sme nový smartfón Galaxy A70, ktorý maximálne rešpektuje spôsob, akým sa užívatelia v dnešnom prepojenom svete pohybujú.

samsung Galaxy A70
zdroj: Samsung

Zrejme najväčšou zbraňou však bude kapacita vstavanej batérie. Tá má veľkosť až 4500 mAh, takže určite sa vám nestane, že by sa vám model Galaxy A70 vybil ešte v priebehu dňa. Smartfón bude dostupný v modrej a čiernej farbe so zaujímavým dúhovým efektom a jeho cena je stanovená na veľmi príjemných 399 eur. Na Slovensku sa Galaxy A70 začne sa predávať od polovice apríla.

zdroj: Samsung

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio