MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple predstavil vlastnú konkurenciu pre Netflix! Apple TV Plus je nová video služba s hviezdami ako Jennifer Anniston či Steven Spielberg
zdroj: Apple

Apple predstavil vlastnú konkurenciu pre Netflix! Apple TV Plus je nová video služba s hviezdami ako Jennifer Anniston či Steven Spielberg

Streamovacie video služby sú stále populárne a pomaly vytláčajú tradičné televízie. Teraz na tento trh vstúpil nový, silný hráč, ktorý ho môže zas o niečo posilniť. Apple totiž predstavil dlho očakávanú video službu Apple TV Plus.

Podľa Apple pôjde o „nový domov pre najkreatívnejších rozprávačov príbehov na svete s exkluzívnymi originálnymi šou, filmami a dokumentárnymi seriálmi.“ Tešiť sa môžeme na klasickú video službu, ktorá bude fungovať na základe pravidelného predplatného bez reklám, podobne ako napríklad obľúbený Netflix. Dostupná bude online aj offline kedykoľvek na ňu budete mať chuť.

zdroj: Apple

Spoločnosť pripravuje množstvo originálneho obsahu, na ktorom spolupracuje so svetovými hviezdami. S Apple podpísali zmluvu mená ako Steven Spielberg, Jennifer Anniston, Oprah Winfrey, Reese Witherspoon či J.J. Abrams. Navyše, očakáva sa, že len tento rok minie na tvorbu obsahu cez 2 miliardy amerických dolárov. Vďaka tomu sa o kvalitu obsahu nemusíme obávať a veríme, že Apple TV Plus udrží krok s už zabehnutými konkurentmi ako Netflix, Hulu či Amazon.

zdroj: Apple | youtube.com

Zatiaľ sme sa nedočkali žiadnych oficiálnych trailerov z dôvodu, že mnoho programov je stále vo výrobe. Apple nám ale namiesto toho ponúkol krátky video zostrih, ktorý sa skladá z viacerých relácií a má nás navnadiť na to, čo nás čaká. 

Apple TV Plus by mala prísť niekedy na jeseň. Spoločnosť tvrdí, že bude dostupná vo viac ako 100 krajinách, preto je veľmi pravdepodobné, že nebude chýbať ani Slovensko. Sledovať ju budete môcť cez vynovenú aplikáciu Apple TV na iOS, Macu, Roku, Fire TV alebo na ďalších televíziách od rôznych výrobcov. 

zdroj: Apple

Keď už sme pri aplikácií Apple TV, ani v tomto smere spoločnosť nezaháľala. Chce z nej spraviť miesto, odkiaľ budete môcť sledovať celé spektrum ďalších video služieb. Zaplatiť si budete môcť za HBO, Showtime či Starz a užívať si ich obsah priamo cez Apple TV. Táto prepracovaná aplikácia by mala vyjsť v máji a výhodou bude, že vďaka nej budete mať všetky televízie, ktoré sledujete a za ktoré si platíte, na jednom mieste. Pod jediným heslom a bez nutnosti prepínať sa medzi aplikáciami. Fanúšikov Netflixu ale musíme sklamať - táto služba dostupná v Apple TV nebude.

zdroj: apple.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio