MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi má novú 100W super nabíjačku, vďaka ktorej nabijete smartfón za 17 minút!
zdroj: Venkatesh Gorantla | youtube.com

Xiaomi má novú 100W super nabíjačku, vďaka ktorej nabijete smartfón za 17 minút!

Spolu s rastúcou kapacitou batérií v smartfónoch sa začali prirodzene zrýchľovať aj nabíjačky, ktoré im dodávajú šťavu. Vďaka nim nemusíme na nabitie mobilu s veľkou baterkou čakať dlhé hodiny, no zvládnu to omnoho rýchlejšie.

Tie najrýchlejšie nabíjačky ponúkajú veľké čínske spoločnosti. Huawei Mate 20 Pro z konca minulého roka podporuje až 40W nabíjanie, Oppo Find X je dokonca možné nabíjať s 50W SuperVOOC nabíjačkou. Len pre porovnanie, klasické adaptéry, ktoré nájdete v balení bežných mobilov, ponúkajú len 5W.

Xiaomi sa rozhodol posunúť to zas o level vyššie. Údajne by nám mali predstaviť novú nabíjaciu technológiu nazvanú „Super Charge Turbo,“ ktorá by so svojimi 100W mala byť absolútne najrýchlejším spôsobom nabíjania. Aj keď na bližšie špecifikácie ešte čakáme, môžeme si už teraz pozrieť, ako to bude fungovať v praxi.

zdroj: Venkatesh Gorantla | youtube.com

V krátkom videu vidíme, že nová technológia je schopná nabiť 4000mAh batériu smartfónu z 0% na polovicu len za 7 minút. V priebehu ďalších 10 minút už môžete mať plne nabitú baterku. To znamená, že plnú batériu dostanete z 0 už za 17 minút. 

Xiaomi porovnáva svoju nabíjačku s 50W SuperVOOC od Oppa, ktorú sme spomínali vyššie. V priebehu 17 minút, keď bola 4000mAh batéria plne nabitá, dokázala 50W nabíjačka nabiť 3700mAh batériu len na 65%. 

Kedy sa tejto novej technológie v praxi dočkáme, je zatiaľ tajomstvom. Podporovať by ho ale mohol napríklad model Mi Mix 4, ktorý bude predstavený v priebehu tohto roka alebo možno až Xiaomi Mi 10 očakávaný v 2020.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio