MOBIL.sk MOBIL.sk

Európska verzia Samsungu Galaxy S10 trpí viacerými softvérovými chybami, ktoré používateľom znepríjemňujú život
zdroj: Samsung

Európska verzia Samsungu Galaxy S10 trpí viacerými softvérovými chybami, ktoré používateľom znepríjemňujú život

Spoločnosť Samsung začala nedávno predávať svoje novinky radu Galaxy S10, ktoré sú pre Samsung najdôležitejšie z celého portfólia. Kým v Amerike sa modely predávajú s procesorom Qualcomm Snapdragon 855, tu v Európe ich poháňa korporátny čip Exynos. Aj ten spôsobuje jednu z nepríjemností, o ktorých hovorí nadpis.

Žiadny smartfón nie je dokonalý, apoň nie zo začiatku predaja. Hoci výrobcovia svoje zariadenia testujú za pomoci interných zamestnancov aj niekoľko týždňov či mesiacov pred uvedením na trh, táto malá vzorka ľudí nedokáže prísť na úplne všetky softvérové či hardvérové chyby zariadení. Preto sa často stáva, že aj tá najdokonalejšia novinka spočiatku trpí "detskými chrobami".

Podobne je to aj v prípade Samsungov radu Galaxy S10. Používatelia sa sťažujú, že tieto smartfóny majú viacero chýb. Našťastie sa ani jedna nedotýkaveľmi veľkej časti ľudí a podľa všetkého sa bude dať vyriešiť softvérovými aktualizáciami. Už sme písali o ultrazvukovej čítačke odtlačkov prstov, ktorá je pomalšia, než by sa niektorým používateľom páčilo Samsung sa však už vyjadril, že pracuje na softvérovej náprave a rýchlosť a presnosť čítačky sa v budúcnosti zlepší.

samsung galaxy s10
Mobile Fun / YouTube

Ďalšie softvérové chyby sú spojené s proximity senzorom. Ten má na starosti vypínanie a zapínanie displej v prípade, že telefonujete, či máte smartfón odložený vo vrecku. Samsung Galaxy S10 sa údajne počas náhodného dotyku zapne počas toho, ako ho máte umiestnený vo vrecku. Čo značí, že sa vám bez toho, aby ste o tom vedeli môžu spustiť nejaké appky, poprípade môžete vytočiť hovor. Dočasným riešením je vypnúť funkcie "Zobudiť zdvihnutím" a "Zobudiť poklepaním".

Proximity senzor je zodpovedný aj za vybíjanie batérie. Jeho chybou totiž smartfón nedokáže pri vypnutí displeja korektne odpojiť jadrá a uložiť sa tak do nízkoenergického módu. Jadrá tak pracuju na plný výkon, čo batérii odoberá viac energie. Inou nepríjemnosťou je, že pokiaľ si chcete automaticky vypočuť svoje správy napríklad z aplikácie Viber a priložíte smartfón k uchu, aby sa vám prehrali, telefón začne sám od seba prepínať prehrávanie na hlasitý odposluch.

Zrejme najotravnejšou je však chyba spôsobujúca nadmerné vybíjanie batérie spätá s hovormi. Tento neduh sa týka iba európskej verzia s procesorom Samsung Exynos. Používatelia rôznymi testami prišli na to, že extrémne vybíjanie batérie spôsobujú VoIP hovory prostredníctvom aplikácií ako WhatApp, Viber, Messenger, Skype a pod. Ak ste tento problém spozorovali, skúste tieto hovory obmedziť.

Hoci juhokórejská spoločnosť ešte k týmto problémom nedala oficiálne vyjadrenie, ľudia v Samsungu už určite pilne pracujú na náprave týchto chýb, aby si všetci používatelia bez rozdielu mohli užívať nové smartfóny Galaxy S10 plnými dúškami.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio