MOBIL.sk MOBIL.sk

WhatsApp dostane funkciu na boj proti hoaxom a falošným správam
zdroj: MOBIL.sk

WhatsApp dostane funkciu na boj proti hoaxom a falošným správam

Hoaxy a rôzne falošné správy majú dnes doslova na ružiach ustlané. S prudkým rozvojom sociálnych sietí a komunikačných appiek sa totiž veľmi jednoducho skryjú medzi štandardné správy. Ľudí to mätie a tí im následne veria, čo v spoločnosti robieva problémy. WhatsApp sa preto rozhodol, že v tomto smere zakročí novou funkciou.

Podľa serveru WABetainfo dostane aplikácia WhatsApp vlastnosť, ktorá je momentálne testovaná interne. Beta verzia aplikácie s označením 2.19.80 totiž začala pri zdieľaných správa zobrazovať informáciu o tom, že daná sráva je zdieľané od iného používateľa.

Zdieľaná správa bude obsahovať informáciu o tom, že je zdieľaná / WABetaInfo

Ak je pritom takáto správa zdieľaná viac než 5 krát, aplikácia pri nej zobrazí informáciu, že správa je zdieľaná frekvntovane a teda sa môže jednať o spam. Práve takéto správy totiž zvyknú bývať zdieľané mnohými používateľmi, aby mali čo najväčší dosah.

Pokiaľ bude správa prezdieľaná viac ako 5 krát, objaví sa pri nej informácia, že ide o frekventovane zdieľaný text / WABetaInfo

Spoločnosť Facebook odkúpila appku WhatsApp v roku 2014 a odvtedy ju vyvíja pod vlastnou réžiou. A práve Facebook je spoločnosť, ktorá je vo veľkej miere zodpovedná za šírenie rôznych podvodných a poplašných správ, pretože dlho nedokázala urobiť nič na ich rozpoznanie a následné zastavenie šírenia.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio