MOBIL.sk MOBIL.sk

Podvodníci prišli na nový spôsob ako zarobiť! Android smartfónom sa kvôli nim znižovala výdrž
zdroj: pixabay.com

Podvodníci prišli na nový spôsob ako zarobiť! Android smartfónom sa kvôli nim znižovala výdrž

Internetoví podvodníci sa neustále snažia vymyslieť nové spôsoby, ako čo najviac zarobiť na bežných užívateľoch. Tentoraz sa rozhodli zneužiť reklamný priestor v Android aplikáciách, pričom spôsobovali zhoršenú výdrž batérie spolu s vyššou spotrebou dát.

Na nový podvod prišli redaktori z portálu Buzzfeed. Spočíval v tom, že podvodníci využívali pomerne lacný reklamný priestor v podobe bannerových reklám v aplikáciách. Avšak, pod týmto bannerom skryli množstvo ďalších reklamných videí, ktoré už boli podstatne drahšie. Tie sa na pozadí neustále prehrávali a po kliknutí na banner sa otvorili všetky odkazy naraz.

Šikovne tak dokázali skryť množstvo reklám pod jednu a zobrazovať ich naraz jednému užívateľovi. Vďaka tomu im šlo do peňaženky mnohonásobne viac peňazí, keďže oficiálne zobrazovali viac reklám, navyše za cenu lacného banneru. 

zdroj: maxpixel.net

Okrem toho, že majitelia reklám zrejme neboli nadšený tým, kde sa ich reklama zobrazuje, boli poškodení aj samotní užívatelia. Množstvo skrytých reklám spôsobilo, že mobil musel vynakladať omnoho viac výkonu na zobrazovanie, ktoré v konečnom výsledku užívateľ ani nevidel. To sa podpísalo na výdrži batérie aj spotrebe mobilných dát. 

Problémom bolo aj to, že samotní vývojári aplikácií o tom nemuseli ani tušiť. Údajne bolo napadnutých hneď niekoľko reklamných spoločností, ktoré reklamu do aplikácií poskytovali. Útočníci potom upravili spôsob, akým sa reklamy zobrazovali a podľa zdrojov BuzzFeed si vďaka tomu dokázali zarobiť desiatky miliónov každý mesiac.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Android

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio