MOBIL.sk MOBIL.sk

Lacný Xiaomi Mi Band 4 dostane prémiovú funkciu z Apple Watch, ktorá môže zachraňovať životy
zdroj: Dávid Baránek

Lacný Xiaomi Mi Band 4 dostane prémiovú funkciu z Apple Watch, ktorá môže zachraňovať životy

Občas môžeme len žasnúť nad tým, aké technológie nám za nízku cenu dokážu čínske spoločnosti ponúknuť. Typickým príkladom je náramok Mi Band 3 od Xiaomi, ktorý sa predáva za pár desiatok eur a dokáže konkurovať aj omnoho drahším produktom. Aj to je dôvod, prečo je najúspešnejším fitness náramkom na svete a predajmi sa pomaly doťahuje aj na Apple Watch.

Najbližšia generácia by sa však mohla na Apple Watch doťahovať aj svojimi funkciami. Aj keď Xiaomi je zatiaľ skúpy na nové informácie, vzhľadom na úspech náramku je úplne logické, že pracuje na novinke Mi Band 4. Podľa doterajších uniknutých informácií by mal priniesť napríklad novú verziu Bluetooth 5.0. Aktuálna verzia funguje na staršom Bluetooth 4.2.

Tá najzaujímavejšia novinka sa však dostala na povrch už teraz. Podľa portálu phonearena.com by mal štvrtý Mi Band dostať jednu z kľúčových funkcií Apple Watch 4. Šlo by o vylepšený senzor tepu, ktorý dokáže pracovať ako EKG Monitor. Vďaka nemu by mohol náramok sám od seba zaznamenať abnormálny srdcový rytmus a varovať svojho užívateľa pred arytmickými poruchami srdca. Mohol by tak pomôcť predísť mozgovým príhodám, krvným zrazeninám, ochoreniam srdca a smrti.

zdroj: Xiaomi

Ak by Xiaomi zabudoval túto prémiovú funkciu do svojho lacného náramku, je veľmi pravdepodobné, že jeho predaje pôjdu raketovo hore. Pokiaľ sa spoločnosti podarí udržať dostupnú cenu, môžeme očakávať ešte väčší záujem. 

Keď už sme pri tom záujme, Mi Bandu 4 by sme sa možno mohli dočkať skôr, ako si myslíme. Doteraz sme boli zvyknutí, že nové generácie náramku od Xiaomi prichádzali každý druhý rok. Finančný riaditeľ spoločnosti Huami, ktorá je partnerom Xiaomi pri výrobe nositeľných zariadení, ale prezradil, že nový Mi Band 4 nám predstavia už v roku 2019. To je pre nás skvelá správa a rozhodne sa máme na čo tešiť.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio