MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone 11 by mal po vzore Samsungu a Huawei dostať reverzné nabíjanie
zdroj: phonearena.com

iPhone 11 by mal po vzore Samsungu a Huawei dostať reverzné nabíjanie

Aj keď do predstavenia nových iPhonov zostáva ešte pol roka, na povrch sa postupne dostáva stále viac informácií. Teraz sa k doterajším únikom rozhodol prispieť aj japonský blog Mac Otakara, ktorý môžeme považovať za dôveryhodný zdroj a priniesol niekoľko nových informácií.

Jednou z najzaujímavejších noviniek by mala byť možnost bezdrôtovo nabiť iné zariadenie cez iPhone. Že už ste o tejto funkcií niekde počuli? Áno, prvýkrát sme ju videli v smartóne Huawei Mate 20 Pro pod názvom reverzné nabíjanie. Neskôr sa objavila aj v čerstvých modeloch série Galaxy S10 od Samsungu.

Tento rok by niečo podobné mohol dostať aj iPhone. Apple údajne pripravuje vlastnú technológiu reverzného bezdrôtového nabíjania. Vďaka tomu by ste mohli nabíjať svoje Apple Watch alebo novú generáciu Apple AirPods jednoducho položením na smartfón. Ten by im cez bezdrôtové Qi nabíjanie prepožičal časť svojej energie. 

Wireless power share v Galaxy S10 | zdroj: Samsung

Pri nabíjaní ešte chvíľu zostaneme. Aj napriek tomu, že nové iPhone podporujú rýchle nabíjanie, množstvo užívateľov stále používa obyčajné 5W nabíjačky. Dôvod je ten, že Apple sa rozhodol do balenia iPhonov XS, XS Max aj XR pridať len 5W adaptér, čo je vzhľadom na vysokú cenu týchto smartfónov pomerne zvláštny krok. Tohtoročná séria iPhonov by však konečne mohla dostať rýchlu 18W USB-C nabíjačku priamo v balení.

To ale ešte neznamená, že iPhony dostanú USB-C konektor. Apple údajne pred niekoľkými mesiacmi testoval dva prototypy iPhonov – s USB-C aj Lighting konektorom a nakoniec vyhrala druhá možnosť. USB-C konektor teda bude len v adaptéri a nahradí klasické USB-A. Samotný kábel bude potom na jednej strane s Lightning konektorom a na druhej s USB-C.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio