MOBIL.sk MOBIL.sk

Displeje Samsungov Galaxy S10 a S10+ budú pri výmene zrejme najdrahšie zo všetkých modelov Galaxy S
zdroj: Wikimedia.org

Displeje Samsungov Galaxy S10 a S10+ budú pri výmene zrejme najdrahšie zo všetkých modelov Galaxy S

Smartfóny nám priniesli možnosť využívať naše mobily mnohými spôsobmi, ale má to aj svoju tienistú stránku. Ich displeje sú veľké, krehké a tým pádom náchylné na rozbitie. Ich výmena je navyše veľmi drahá.

Kedysi boli displeje smartfónov kryté sklom, ale tieto dve vrstvy boli oddelené. Ak sa vám rozbilo sklo, nemuseli ste automaticky meniť displej a naopak. V súčasnosti sú však niektoré displeje laminované spolu so sklom, aby sa ušetrilo miesto a výrobcovia tak mohli zákazníkom priniesť ešte tenšie zariadenia.

Nevýhodou tohto procesu je, že ak sa vám poruší ochranné sklo, je potrebné vymeniť celý displej. To, samozrejme, dvíha cenu opravy smerom nahor a rozbiť si displej na mobile je tak dnes veľmi luxusný počin, ktorý vás niečo bude stáť. Tento typ displejov majú napríklad posledné iPhony. Či už ste majiteľom smartfónu s laminovaným displejom alebo nie, jeho cenu ovplyvňujú aj rôzne iné faktory.

Kvalita súčasných displejov je na veľmi vysokej úrovni a novinky v podobe výrezov a dier v displeji ich cenu ešte zvyšujú. Po novom sa o tom budú môcť presvedčiť aj majitelia Samsungov radu Galaxy S10. Výmena ich displejov totiž stojí najviac spomedzi všetkých smartfónov radu Galaxy S.

Údaje pochádzajú z Austrálie, ale je veľmi pravdepodobné, že podobne na tom bude výmena displeja aj u nás. Výmena obrazovky Samsungu Galaxy S10+ stojí 320 austrálskych dolárov, čo je zhruba 280 eur. Za displej Samsungu Galaxy S10 zaplatíte pri výmene 300 austrálskych dolárov (265 eur) a výmena u Galaxy S10e vás v Austrálii vyjde na 280 AUD.

Zvláštne je, že výmena malého displeja u Galaxy S10e stojí rovnako veľa ako výmena u Galaxy S9+. Cenu tak zvyšuje pravdepodobne už spomínaná vyššia kvalita displeja a diera v displeji. Musíme však podoknúť, že tieto ceny stále nedosahujú astronomických výšok ako v prípade spoločnosti Apple a ich iPhonoch. Tam je cena výmeny ešte o 70 % až 80 % vyššia, pričom OLED displeje pre iPhony vyrába Samsung a nie sú až tak dokonalé, ako tie najnovšie v rade Galaxy S10. O téme informoval web GSMArena.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio