MOBIL.sk MOBIL.sk

Počuli ste už o výzve Florida Man Challenge? Je zvláštna, zbytočná, ale napriek tomu baví ľudí
zdroj: MOBIL.sk

Počuli ste už o výzve Florida Man Challenge? Je zvláštna, zbytočná, ale napriek tomu baví ľudí

Výzvy sú dnescelosvetovým fenoménom. Ak nejaký individuálny kreatívec vymyslí dostatočne zaujímavú výzvu a rozošle ju, môže sa jeho dielko dostať do celého sveta v priebehu niekoľkých hodín. Tá najnovšia má názov Florida Man Challenge.

Americký štát Florida je známy svojimi bizarnými zločinmi. Každý z nich sa objaví v titulkoch nejakých miestnych či celoštátnych novín a keďže ľudia bizarné veci milujú, z takýchto článkov sa stávajú tie najčítanejšie. Väčšina z nich sa začína práve frázou "Florida Man".

V utorok sa na internete objavila výzva Florida Man Challenge, ktorá spojí dátum vášho narodenia s nejakým titulným nadpisom floridského zločinu. Rok narodenia je nepodstatný, postačí ak do vyhľadávača Google zadáte frázu Florida man a následne zaň napíšete svoj dátum narodenia v angličtine.

Zadanie pre vyhľadávač teda bude vyzerať nasledovne: "Florida man march 22" alebo "Florida man september 13" a podobne. Výzva sa po prvýkrát objavila v utorok na zdieľacej sociálnej sieti Tumblr a do dnešného dňa sa do nej zapojilo už niekoľko desiatok tisíc ľudí, medzi ktorými nechýbajú ani známe osobnosti.Výsledky tejto výzvy sú niekedy veľmi úsmevné. Ľuďom narodeným 14. februára sa napríklad môže zobraziť titulok "Florida man caught on camera licking doorbell" (Muž z Floridy prichytený ako líže kameru na zvončeku na bráne). 8. október tiež stojí za to. "Florida suspect, 22, allegedly attacked mother with sausages" (Podozrivý z Floridy, 22, údajne napadol matku klobásami).

Aj 23. máj má svoju hviezdu. Dátum je spájaným s týmto titulkom: "Florida man dials 911 and demands ride home to change his underwear" (Muž z Floridy vytáčal linku 911 a dožadoval, aby bol odvezený domov a mohol si vymeniť spodné prádlo). Takýchto príkladov existuje naozaj veľa, zrejme každý si tak nájde zaujímavú tému priradenú práve k jeho dátumu narodenia, ktorou sa môže následne pochváliť na internete.

Táto zábavka sa zdá byť absolútne zbytočná, ale minimálne jeden subjekt z nej má radosť. Noviny Tampa Bay Times, ktoré správy s takýmito titulkami prinášajú, tvrdia, že najčítanejšími článkami sú v súčasnosti práve tie s frázou "Florida Man". A aký titulok definuje váš dátum narodenia? Pochváľte sa!

Na záver si neodpustíme ešte jeden z nich. 23. august: "Half-naked man walks goat in the rain, welcome to Florida!" (Polonahý muž venčí kozu v daždi, vitajte na Floride!).

Toto nevymyslíš, to je Florida.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio