MOBIL.sk MOBIL.sk

Facebook má ďalší problém. Niekoľko rokov nešifroval naše heslá a prístup k nim tak mali desaťtísíce zamestnancov
zdroj: maxpixel.freegreatpicture.com

Facebook má ďalší problém. Niekoľko rokov nešifroval naše heslá a prístup k nim tak mali desaťtísíce zamestnancov

Zdá sa, že kedykoľvek sa Facebook objaví v nejakých správach, ide o negatívnu informáciu. Raz je to únik informácií, potom poskytovanie osobných dát tretín stranám bez našeho vedomia a dnes tu máme ďalší problém z tohto súdka.

Internet žije v súčasnosti škandálom, ktorý sa opäť utvoril v súvislosti so sociálnou sieťou Facebook. Tá vraj heslá k účtom používateľov roky (niektoré od roku 2012) uchovávala v nezašifrovanej podobe, iba vo forme obyčajného textu. K týmto dátam teda mohol teoreticky pristupovať ktokoľvek z 20 000 zamestnancov Facebooku.

Podľa všetkého bolo týmto spôsobom uchovávaných od 200 do 600 miliónov hesiel. Tvrdí to nemenovaný zdroj z prostredia Facebooku. Nikto snáď nebude namietať, že týmto spôsobom by sa nemali uchovávať akékoľvek osobné informácie, nie to heslá do účtov, kde máme uchovaných množstvo fotiek, videí a rôznych osobných údajov.

via GIPHY

Samotný Facebook presné čísla dotknutých používateľov oficiálne neoznámil, ale zhrnul to informáciou, že poškodených mohlo byť "stovky miliónov používateľov Facebooku Lite, desiatky miliónov používateľov appky Facebooku a desiatky tisíc používateľov Instagramu". Ľudia, ktorých sa to týka, o tom budú informovaní.

Facebook sa bráni, že hoci mali ich zamestnanci prístup k týmto heslám, doposiaľ sa nenašiel žiadny dôkaz o tom, že by dáta niekto z nich zneužíval či nevhodne s nimi manipuloval. Otázne je, koľkí ľudia môžu slovám Facebooku po toľkých škandáloch ešte veriť. Tento kritický problém bol objavený v januári pri ritunnej bezpečnostnej kontrole. "Nie je pre nás nič dôležitejšie, ako ochrana osobných informácií našich používateľov," tvrdí Facebook.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio