MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony pripravuje extrémne dlhý mobil. Xperia 10 Ultra má mať až 7 palcov!
zdroj: Sony

Sony pripravuje extrémne dlhý mobil. Xperia 10 Ultra má mať až 7 palcov!

Za posledné roky sme mohli pozorovať veľký trend zväčšovania obrazoviek mobilov. Aj keď displeje postupne rastú, väčšina výrobcov sa aspoň zatiaľ drží na hodnote maximálne 6,5 palcov. To ale nie je prípad Sony, ktorý údajne pripravuje mobil s poriadne veľkou obrazovkou.

Japonci nám pred časom predstavili novinky Xperia 10 a 10 Plus s pomerom strán 21:9. To znamená, že ich obrazovka je predĺžená a mobily sú podstatne vyššie. K tejto dvojici by však mal pribudnúť ešte jeden smartfón s označením „Ultra.“

Z minulosti vieme, že mobily „Ultra“ boli vždy tie najväčšie v portfóliu Sony. A podľa najnovších únikov špecifikácií to vyzerá, že Xperia 10 Ultra nebude výnimkou. Jeho obrazovka by mala mať vďaka predĺženému displeju až 7 palcov.

Samsung Galaxy S10e, Sony Xperia 10 Plus a Sony Xperia 10 Ultra | zdroj: phonearena.com

Zatiaľ nemáme k dispozícií žiadne oficiálne obrázky. Avšak vzhľadom na to, že očakávame rovnaký dizajn ako v prípade Xperia 10 Plus, môžeme si celkom dobre domyslieť, ako bude tento pripravovaný mobil vyzerať. Redaktor portálu phonearena.com sa trochu pohral s Photoshopom a priniesol nám možnú podobu Xperie 10 Ultra. Zároveň si môžete pozrieť jeho porovnanie s Galaxy S10e a Xperiou 10 Plus.

Čo sa týka vnútorných špecifikácií, Xperia 10 Ultra pôsobí ako typický smartfón strednej triedy. Poháňať by ho mal Snapdragon 710 a „pod kapotou“ údajne nájdeme 6GB RAMku spolu so 128GB vnútorným úložiskom. Podobne ako Xperia 10 a 10 Plus, aj do tejto novinky by sa mala dostať duálna kamera.

Zatiaľ nevieme, kedy sa tohto „dlháňa“ dočkáme - Sony nám o ňom zatiaľ nepovedal ani slovo. Pokiaľ sú ale úniky pravdivé, mohlo by to byť už čoskoro. Určite vás o tom budeme informovať.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio