MOBIL.sk MOBIL.sk

Umelá inteligencia dokáže premeniť vaše čarbanice na realistické fotografie krajín
zdroj: parktaesung89 | youtube.com

Umelá inteligencia dokáže premeniť vaše čarbanice na realistické fotografie krajín

Aj keď s umelou inteligenciou pracuje mnoho veľkých spoločností, jednou z najvýraznejších v tomto smere je Nvidia. Táto americká technologická spoločnosť pracuje súčasne na mnohých projektoch využitia umelej inteligencie a jeden z nich nám čerstvo odprezentovali.

Ide o nový softvér, ktorý dokáže premeniť jednoduché „čmáranice“ na realistické krajiny. Vďaka umelej inteligencií vie program vytvoriť vysoko realistické obrázky presne podľa vašej fantázie.

Jediné, čo potrebujete, je pomocou „inteligentného štetca“ nakresliť základné obrysy scény. Vyberiete si, či chcete nakresliť strom, oblohu, rieku, skalu alebo iné objekty. O všetko ostatné sa postará umelá inteligencia s názvom GAN. Ide o algoritmus, ktorý sa dokáže z existujúcich obrázkov naučiť vytvárať nové. Len nedávno sme písali o softvéri GAN, ktorý dokázal generovať tváre ľudí.

zdroj: Nvidia | youtube.com

Aj keď oproti ozajstným fotografiám by sme vedeli nájsť niekoľko chýb, umelá inteligencia robí naozaj dobrú prácu. Napríklad pokiaľ nakreslíte strom, pod ktorý umiestnite vodu, jeho obraz sa objaví aj v tejto vode. Zaujímavé je, že toto ju vedci vôbec nemuseli učiť. Pochopila to sama vďaka množstvu fotografií, ktoré do nej vložili a na ktorých sa učila.

Nástroj vyzerá na prvý pohľad naozaj zaujímavo a veľmi intuitívne. Škoda len, že si ho nemôžeme vyskúšať na vlastnej koži. Zatiaľ nám zostáva len kochať sa jeho videom a premýšľať nad tým, ako ďaleko sa už technológia a umelá inteligencia dostala.

zdroj: parktaesung89 | youtube.com

Nvidia nám zatiaľ nepovedala, aké plány má s týmto nástrojom a nevieme teda, či sa z neho jedného dňa stane reálny produkt na predaj. Vo videu ale spomína, že by mohol pomôcť každému od architektov až po dizajnérov krajiniek a vývojárov hier. „Vymýšľať dizajny s jednoduchými kresbami je omnoho jednoduchšie a táto technológia dokáže skonvertovať nákresy na vysoko realistické obrázky,“ povedal Bryan Catanzaro, viceprezident pre aplikovaný výskum hlbokého učenia v Nvidii.

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio