MOBIL.sk MOBIL.sk

Nová generácia slúchadiel Apple AirPods je na svete! Tieto 4 dôležité novinky ponúknu
zdroj: apple.com

Nová generácia slúchadiel Apple AirPods je na svete! Tieto 4 dôležité novinky ponúknu

Apple nám predstavil svoje prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods v decembri 2016. Aj napriek celosvetovému úspechu sme sa ale odvtedy nedočkali žiadnej novej generácie. O to natešenejší môžu byť teraz fanúšikovia, keď nám Apple nám predstavil jeho vylepšenú verziu.

O tom, že Apple plánuje vylepšiť svoje AirPods sa hovorilo už dlhší čas. Nejde ale o očakávané AirPods 2 len o vylepšenú prechádzajúcu generáciu. AirPods 2 by mohli vyjsť niekedy na jeseň, možno spolu s novými iPhonmi pre rok 2019. Aj čerstvá aktualizácia ale stojí za pozornosť a toto sú 4 dôležité novinky.

Nový procesor

Veľký zmena nastala vďaka novému čipu H1, ktorý nahrádza W1 z pôvodných AirPods. S najväčšou pravdepodobnosťou Apple prešiel na novú verziu Bluetooth 5.0. Vďaka tomu by malo byť prepínanie medzi zariadeniami dvojnásobne rýchlejšie. Ak teda prídete domov a budete chcieť prepnúť medzi prehrávaním z iPhonu na MacBook, prechod bude rýchlejší. 

zdroj: Apple

Zlepšilo sa aj telefonovanie - po prvé, volanie je 1,5x rýchlejšie ako predtým a čas hovoru sa predĺžil z 2 hodín na 3. Spolu s tým sa zmenšuje aj latencia, ktorú ste mohli cítiť pri hraní hier či sledovaní filmov. Apple sľubuje vyššiu kvalitu zvuku, aj keď bližšie informácie o zmenách sme sa nedozvedeli.

Siri aktivovaná hlasom

Pokiaľ ste so starými AirPods chceli aktivovať asistentku Siri, museli ste poklepať na slúchadlá a povedať povel „Hey Siri.“ Po novom je ale Siri neustále v pohotovosti a pre aktiváciu vám ju stačí osloviť. Aj keď to môže pôsobiť ako malá zmena, v skutočnosti je tento spôsob omnoho pohodlnejší a využijete ho napríklad pri používaní v aute ako hands-free zariadenie.

zdroj: Apple

Bezdrôtové nabíjanie

Tú najväčšiu zmenu sme si ale nechali na koniec. Krabička nových slúchadiel podporuje bezdrôtové nabíjanie – už 15 minút na nabíjacej podložke vám vystačí na 3 hodiny batérie. Vďaka tomu, že dizajn je rovnaký ako u predchodcu, môžete túto krabičku použiť aj pre starší model. Apple túto krabičku predáva samostatne, takže kvôli bezdrôtovému nabíjaniu si nemusíte kupovať nový pár. 

Cena

Áno, ďalšou novinkou je aj cena, ktorá po vylepšení stúpla. Nové AirPods kúpite za 229 eur, za verziu bez bezdrôtového nabíjania zaplatíte o 70 eur menej. Ak by ste si chceli kúpiť samostatnú bezdrôtovú krabičku, napríklad k starým slúchadlám, vyjde vás na 89 eur.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio