MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Black Shark 2 je nový super výkonný smartfón pre náročných hráčov
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Black Shark 2 je nový super výkonný smartfón pre náročných hráčov

Aj keď trh herných smartfónov je stále pomerne malý, za posledné roky sú na vzostupe. Mobil pre „gejmerov“ má Asus, Razer a tiež čínsky Xiaomi. A práve Xiaomi nám teraz predstavil novú generáciu svojho herného smartfónu Black Shark.

Xiaomi Black Shark 2 je plnohodnotný high-end smartfón, ktorý sa v mnohých smeroch prispôsobuje hráčom hier. Ponúka veľký, 6,39 palcový OLED displej so snímačom odtlačkov prstov v displeji, ktorý mu dodáva Samsung. Xiaomi zároveň špeciálne optimalizoval displej, čo zlepšilo presnosť farieb a znížilo latenciu dotyku na 43,5ms. To ocenia hráči, pre ktorých je odozva displeja veľmi dôležitá. Novinkou je aj dotykový senzor v displeji reagujúci na tlak.

Oproti predchádzajúcej verzií ponúka tenšie rámiky okolo displeja, vďaka čomu pôsobí modernejším dojmom. Číňania tiež „prekopali“ zadnú stranu, ktorá veľmi pekne spadá do konceptu herného mobilu.

zdroj: Xiaomi

O dostatočný výkon pri hraní sa postará najnovší procesor Snapdragon 855. Základný model ponúkne 6GB RAM a 128GB vnútorné úložisko. Pokiaľ by vám náhodou nestačilo, najdrahší variant obsahuje až 12GB RAM a 256GB pamäte. Šťavu mu dodáva 4000mAh batéria, ktorá podporuje rýchle 27W nabíjanie.

Zaujme aj kamera na zadnej strane. Tá sa skladá z dvoch senzorov, pričom ten hlavný fotí až v 48MP kvalite. Nad displejom sa nachádza 20MP selfie kamera. Vďaka týmto číslam mobil neuspokojí len vášnivých hráčov, ale aj tých, ktorí radi fotia.

zdroj: Xiaomi

Hranie hier je samozrejme náročné na odvádzanie tepla a aby Xiaomi zabránilo nadmernému prehrievaniu, pridal do mobilu chladenie prostredníctvom parnej komory. Podobný systém využíva napríklad aj konkurenčný Razer Phone 2 z minulého roku. 

K dispozícií budú dve farby – strieborná frozen silver a čierna shadow black. V Číne začína ich cena v prepočte na 420 eurách, 12GB+156GB verzia sa predáva za 550 eur. Informácie o tom, či sa tento smartfón dostane aj na Slovensko, zatiaľ nemáme.

zdroj: Xiaomi

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio