MOBIL.sk MOBIL.sk

Táto čínska spoločnosť pripravuje smartfón s unikátnym dizajnom, aký sme zatiaľ nevideli
zdroj: notebookitalia.it

Táto čínska spoločnosť pripravuje smartfón s unikátnym dizajnom, aký sme zatiaľ nevideli

Výrobcovia mobilov sa od predstavenia prvého smartfónu s výrezom snažia prísť s riešením, ako sa výrezu zbaviť a zároveň udržať maximálne tenké rámiky okolo obrazovky. Najväčší problém pritom robí predná kamera, ktorá musí byť umiestnená na prednej strane. Videli sme smartfóny s kamerou umiestnenou v spodnej časti, smartfóny s dvoma obrazovkami a po novom aj diery v displeji.

Mnohé čínske spoločnosti sa to snažili vyriešiť vysúvacím mechanizmom, v ktorom sa ukrýva predná kamera. Fotoaparát sa doteraz vždy vysúval zhora zariadenia. Firma ZTE sa však rozhodla pochytiť tento trend z trochu inej strany a pripravuje mobil, ktorého kamera sa bude vysúvať z boku. 

Naznačujú to uniknuté fotografie smartfónu s názvom Axon S, ktoré zverejnil taliansky portál notebookitalia.it. Zobrazujú zariadenie, ktoré obsahuje spolu päť fotoaparátov - tri na zadnej strane a dve vpredu. Či už budete chcieť použiť prednú alebo zadnú kameru, budete musieť vysunúť mechanizmus na ľavej strane. Vďaka tomu je jeho dizajn úplne čistý a takmer celé telo tvorí obrazovka s tenkými rámikmi.

zdroj: notebookitalia.it
zdroj: notebookitalia.it

Aj keď na prvý pohľad môže tento dizajn pôsobiť atraktívne, v skutočnosti má viacero nedostatkov. Okrem problémov, ktoré sa týkajú všetkých vysúvacích mechanizmov ako napríklad obavy o zhoršenú odolnosť, opotrebovanie mechanizmu či problematická vodeodolnosť sa pridáva ešte niekoľko ďalších. Takýto mobil bude pre výrobcov obalov ešte tvrdší oriešok, ako v prípade vysúvania zhora. Navyše, po vysunutí sa podstatne zvýši šírka mobilu a jeho používanie v jednej ruke môže byť problematické. 

Čo sa týka špecifikácií tohto pripravovaného mobilu, zdá sa, že pôjde o vlajkovú loď ako sa patrí. Môžeme preto čakať snímač odtlačkov v displeji, podporu 5G a 48MP hlavnú kameru s až päťnásobným optickým priblížením. Zatiaľ nemáme žiadne informácie o jeho cene ani dostupnosti.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio