MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10+ v teste rýchlosti. Výsledok bol poriadne tesný!
zdroj: Phonebuff | youtube.com

iPhone XS Max a Samsung Galaxy S10+ v teste rýchlosti. Výsledok bol poriadne tesný!

Kanál PhoneBuff je pre fanúšikov mobilov zrejme dobre známy. Preslávil sa najmä svojimi speed testami, v ktorých porovnáva mobily počas reálneho používania. Teraz proti sebe postavil zrejme dvoch najväčších konkurentov – iPhone XS Max a nový Galaxy S10+.

iPhone XS Max bol od svojho predstavenia v testoch rýchlosti PhoneBuff neporazený. Jeho výkonný čip A12 Bionic si poradil aj s náročnými aplikáciami a bol dostatočné rýchly, aby sme ho mohli nazývať šampiónom. Samsung nám však predstavil svoju novú vlajkovú loď, ktorá by mu mohla celkom slušne konkurovať.

Galaxy S10+ dostal nový procesor Snapdragon 855, ktorý je oproti minuloročnému modelu výrazne rýchlejší. Jeho ďalšia veľká výhoda oproti iPhonu je až dvojnásobná pamäť RAM. Zatiaľ čo iPhone XS Max ponúka len 4GB, nový Samsung má 8GB. Na druhej strane, Apple už viackrát ukázal, že čísla nie sú všetko a vďaka dokonale vyladenému systému prekonal aj papierovo silnejších „súperov.“

Ako to celé prebiehalo, si môžete pozrieť na tomto videu. Samotný speed test začína v čase 2:03.

zdroj: PhoneBuff | youtube.com

Test bol realizovaný pomocou špeciálneho robota určeného práve na tento účel, takže výsledok by mal byť maximálne presný. Test bol od začiatku veľmi tesný, na vrch mal ale iPhone XS Max. Prvé kolo dokázal dokončiť skôr vďaka výkonnému procesoru A12 Bionic. 

Už to vyzeralo tak, že iPhone XS Max vyhrá, keď sa ukázala jeho slabina.Tá bola práve v nižšej pamäti RAM. Druhé kolo spočívalo v spúšťaní už otvorených aplikácií, ktoré mal mobil dokázať udržať spustené na pozadí. Kým Galaxy S10+ dokázal vďaka 8GB RAMke udržať všetky aplikácie spojené, iPhone XS Max to nezvládol. A vďaka tomu nakoniec zvíťazila nová vlajková loď od Samsungu, ktorá sa stala novým šampiónom testov Phonebuff.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio