MOBIL.sk MOBIL.sk

Google by sa mohol inšpirovať! Dizajnér vytvoril koncept mobilu Pixel 4, ktorý vyzerá nádherne
zdroj: @phonedesigner | twitter.com

Google by sa mohol inšpirovať! Dizajnér vytvoril koncept mobilu Pixel 4, ktorý vyzerá nádherne

Smartfóny Pixel od Google patria nepochybne medzi najočakávanejšie zariadenia tento rok. Google už pri predchádzajúcich generáciách dokázal, že vie ako sa robia vlajkové lode a že jeho mobily stoja za pozornosť. Čo mu ale fanúšikovia dlhšie vyčítali, bol dizajn týchto smartfónov.

Pixel 3 XL nevyzeral kvôli svojmu veľkému a nevkusnému výrezu tak dobre ako konkurenčné mobily. Pixel 3 zas pre široké okraje nad aj pod displejom nepôsobil tak prémiovo a moderne. Podľa posledných únikov to ale vyzerá tak, že Google pripravuje úplne nový dizajn. Oba Pixely by mali dostať kameru umiestnenú v diere obrazovky, podobne ako mobily Galaxy S10.

zdroj: @phonedesigner | twitter.com

Dieru v displeji naznačoval nákres Pixelu 4 XL, ktorý údajne pochádzal zo spoločnosti Google. Grafický dizajnér z účtu @PhoneDesigner sa rozhodol tento nákres oživiť a priniesť do „reality.“ Vytvoril totiž sériu naozaj vydarených renderov pripravovaných Pixelov 4 a 4 XL s novým dizajnom inšpirovaným práve týmto nákresom.

zdroj: @phonedesigner | twitter.com
zdroj: @phonedesigner | twitter.com

To znamená, že Pixely na obrázkoch obsahujú tenšie okraje okolo displeja a kameru umiestnenú v pravom hornom rohu obrazovky. Menší a lacnejší Google Pixel 4 má len jedinú kameru vpredu aj vzadu, zatiaľ čo Pixel 4 XL obsahuje dva duálne fotoaparáty. Pixel 4 XL by mimochodom mal byť prvým smartfónom od Google, ktorý ponúkne duálny zadný fotoaparát.

Musíme ale poznamenať, že aj keď sa o takejto zmene dizajnu hovorí, Google zatiaľ nič potvrdil. Fanúšikovia by to ale určite uvítali, pretože Pixely na renderoch vyzerajú naozaj pekne a moderne. Všetko sa dozvieme zrejme až niekedy v októbri, keď očakávame predstavenie tejto dvojice mobilov.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio