Mobil.sk Mobil.sk

Ako Apple AirPods 2 pomôžu Samsungu a iným veľkým spoločnostiam v predajoch
zdroj: pixabay.com

Ako Apple AirPods 2 pomôžu Samsungu a iným veľkým spoločnostiam v predajoch

Trh bezdrôtových slúchadiel, do ktorých spadajú Apple AirPods, ale aj čerstvo predstavené Galaxy Buds od Samsungu, rastie každým rokom. Počúvanie hudby bez kábla je stále populárnejšie a len minulý rok sa predalo 46 miliónov bezdrôtových slúchadiel rôznych značiek.

Podľa výskumu spoločnosti Counterpoint by toto číslo malo v najbližších rokoch raketovo rásť. 2019 by podľa nich mal byť zlomovým rokom, kedy sa z bezdrôtových slúchadiel stane naozaj dôležitý trh. V roku 2020 by malo číslo predaných kusov narásť až na 129 miliónov a podľa analytikov za to z veľkej časti budú môcť Apple AirPods 2.

Apple AirPods boli prvé „skutočne bezdrôtové“ slúchadlá, ktoré sa stali masívne populárne. Mnoho spoločností ich potom nasledovalo a dnes už majú bezdrôtové slúchadlá firmy ako Samsung, Bose, Huawei či Xiaomi. Apple teraz pripravuje novú generáciu svojich slúchadiel, ktoré podľa výskumu posunú celý trhový segment do nových levelov. Očakáva sa, že práve oni budú najväčšou hybnou silou, ktorá bude posúvať trh dopredu a zvezú sa na tom aj konkurenti.

zdroj: apple.com

Apple AirPods 2 by mali z dizajnového hľadiska vyzerať veľmi podobne, ako prvá generácia. Nastanú len drobné, kozmetické zmeny, ktoré budú mať za úlohu zlepšiť upevnenie slúchadiel v ušiach. Novinkou by ale mala byť stále aktívna hlasová asistentka Siri. To znamená, že ju budete môcť zapnúť bez dotyku slúchadiel či telefónu, len povelom „Hey Siri.“ Okrem toho sa dočkáme podpory bezdrôtového nabíjania, lepšej odolnosti voči vode a hovorilo sa aj o zabudovaní snímača srdcovej frekvencie.

Aj keď Apple AirPods 2 budú podľa odborníkov najdôležitejším produktom pri raste trhu bezdrôtových slúchadiel, ani zďaleka nebudú jediné. Očakávame napríklad predstavenie nových slúchadiel od Google s podporou Google Assistant a niečo podobné chystá aj spoločnosť Amazon.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio