MOBIL.sk MOBIL.sk

Najlepšia internetová výzva, aká tu bola? #Trashtag challenge motivuje ľudí, aby zlepšili prostredie
zdroj: @esn_int | instagram.com, Byron Román | facebook.com

Najlepšia internetová výzva, aká tu bola? #Trashtag challenge motivuje ľudí, aby zlepšili prostredie

Internet a sociálne siete z času na čas pohltia rôzne virálne výzvy. Mali sme tu výzvy ako cinnemon challenge, try not to laugh challenge či dokonca Tide pod challenge, v ktorej mali za úlohu jesť kapsule na pranie. Teraz sa internetom začína šíriť challenge, ktorý má ale ozajstný zmysel.

Mladí ľudia po celom svete upratujú svoje okolie vo výzve s názvom #Trashtag challenge. Hľadajú miesto, ktoré je čo najviac znečistené a následne všetok odpad vyzbierajú do vriec a vyhodia. Svoju prácu potom zverejnia na sociálnych sieťach a inšpirujú ďalších rovesníkov k podobným aktivitám.

zdroj: Byron Román | facebook.com

Celú výzvu spustil ekologický aktivista Byron Román, ktorý na svojom Facebooku zverejnil príspevok s popisom: „Mám tu pre vás znudených tínedžerov nový #challenge. Odfoťte sa v oblasti, ktorá potrebuje vyčistenie alebo údržbu, následne sa odfoťte po tom, čo ste s tým niečo spravili a zverejnite to.“

Jeho príspevok má dva týždne po zverejnení 100 tisíc reakcií a 333 tisíc zdieľaní. Inšpiroval mnoho ľudí, keďže hastag #trashtag má momentálne viac ako 30 tisíc fotografií zodpovedných ľudí. Je skvelé, že okrem naozaj hlúpych výziev sa mladí ľudia dokážu zapojiť aj do niečoho zodpovedného. A tým #trashtag challenge rozhodne je. Na záver si ešte môžete pozrieť niekoľko najzaujímavejších fotografií pre inšpiráciu.

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio