MOBIL.sk MOBIL.sk

Patent naznačuje, že aj Google pracuje na skladacom mobile. V tomto bude výnimočný
zdroj: Samsung (upravené)

Patent naznačuje, že aj Google pracuje na skladacom mobile. V tomto bude výnimočný

Éra skladacích smartfónov začala predstavením Galaxy Fold spolu s Mate X a nám teda zostáva len čakať, s čím príde ich konkurencia. Na vlastnom ohybnom mobile zrejme pracuje aj spoločnosť Google, minimálne to teda naznačuje nový patent.

Ten zobrazuje ohybnú obrazovku v rôznych polohách zloženia a rozloženia. Prvé dva obrázky bližšie ukazujú zakrivenú časť zariadenia. Podobne ako v prípade Galaxy Fold sa pri skladaní necháva určitá medzera. Na treťom obrázku zas vidíme, ako by mohol mobil vyzerať v režime fotografovania selfie fotiek alebo video hovoru.

zdroj: Patently Mobile

Najzaujímavejší je ale posledný, štvrtý obrázok, ktorý ukazuje zloženie displeja do tvaru Z. Podobný spôsob skladania sme zatiaľ videli maximálne v dizajnérskych konceptoch či patentoch. Žiadny hotový produkt, ani prototyp, ktorý je dostupný verejnosti, nič podobné neponúka. Google by tak mohol byť prvý, kto prinesie zariadenie s takýmto spôsobom skladania. Jeho výhoda by bola ešte kompaktnejšie telo pri veľkom displeji v rozloženej polohe.

zdroj: Patently Mobile

Aj keď stále hovoríme o skladacom smartfóne, v skutočnosti sa slovo mobil v patente nespomína. Pokojne môže odkazovať aj na tablet alebo laptop s ohybnou obrazovkou. Vzhľadom na to, že momentálne sa pozornosť väčšiny výrobcov orientuje práve na skladacie mobily a aj samotný Google pracuje viac na telefónoch ako iných zariadeniach, usudzujeme, že pôjde práve o skladací smartfón. 

Aby sme sa ale príliš neodtrhli od reality, treba spomenúť, že patent nemusí nič znamenať. Spoločnosti si často nechávajú patentovať technológie, ktoré sa nikdy nedostanú do predaja. Minimálne na niečom podobnom ale Google pracuje a je možné, že sa naozaj v budúcnosti dočkáme skladacieho Pixelu.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio