MOBIL.sk MOBIL.sk

Na konci roka 2019 čakajte smartfóny s viac než 100-megapixelovými fotoaparátmi, hovoria zástupcovia spoločnosti Qualcomm
zdroj: Huawei

Na konci roka 2019 čakajte smartfóny s viac než 100-megapixelovými fotoaparátmi, hovoria zástupcovia spoločnosti Qualcomm

Spoločnosť Qualcomm je popredný dodávateľ čipov či iných technológií pre smartfóny. Dá sa povedať, že v oblasti smartfónov tak trochu "vidí do kuchyne", preto je vždy veľkou vecou, keď sa zástupcovia tejto firmy rozrozprávajú o budúcnosti.

Podľa šéfa Qualcommu sa megapixelová vojna medzi výrobcami ustálila iba na oko. Nie je ničím výnimočným, že dnes niekto predstaví smartfón s rozlíšením fotoaparátu 32 alebo 48 megapixelov a toto číslo má v tomto roku ešte viac narásť.

Judd Heape je riaditeľom produktového manažmentu v spoločnosti Qualcomm a pre web MySmartPrice sa rozrozprával o tom, na čom v tomto období spolupracuje s rôznymi výrobcami mobilov. Vraj ide o zariadenia, ktoré budú vybavené 64-megapixelovými a tiež viac ako 100-megapixelovými senzormi. Tieto modely by mali byť predstavené už koncom tohto roka.

Okrem toho, že takýto počet megapixelov prinesie za dobrých svetelných podmienok ostré a detailnejšie fotky, výhody to prinesie aj za fotografovania v noci. Tieto nové senzory by totiž mali byť vybavené technológiou Pixel-binning, čo vlastne umožní, aby sa 4 pixely správali ako jeden. To síce spôsobí výsledné fotky v menšom rozlíšení, na druhej strane však každý pixel dostane 4-krát viac svetla a výsledky fotografovania za slabého osvetlenia by mali byť neporovnateľne lepšie, než je tomu dnes.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio