MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Pixel 4 dá zbohom škaredému výrezu! Po vzore Samsungu dostane dieru v displeji
zdroj: phonearena.com

Google Pixel 4 dá zbohom škaredému výrezu! Po vzore Samsungu dostane dieru v displeji

Google je spoločnosť, ktorá vie, ako spraviť dobrý mobil. Jej Pixely si získali mnoho fanúšikov pre vyladený Android bez nadstavby, špičkový výkon a jeden z najlepších fotoaparátov v smartfónoch. V čom ale Google stále trochu zaostáva je dizajn. Taký Pixel 3 XL si vyslúžil pomerne dosť kritiky – najmä pre svoj veľký a nie práve vkusný výrez.

Tento rok by sme sa však škaredého výrezu mohli zbaviť a Google ho nahradí modernejším riešením. Na internet totiž unikol nový nákres, ktorý údajne zachytáva podobu pripravovaného mobilu Pixel 4 XL. Na prednej strane sa ale nachádza diera pre duálnu kameru umiestnenú v rohu zariadenia. Podobné riešenie sme nedávno videli u Samsungu pri Galaxy S10+.

Zaujímavá je aj zadná strana, na ktorej sa nachádza niečo, čo vyzerá ako priestor pre duálnu kameru. Minuloročné Pixely boli vybavené len jedinou kamerou a aj napriek tomu šlo o veľmi vydarené fotomobily. S príchodom druhého senzora by ju teda mohol posunúť opäť o level vyššie. 

Čo je zaujímavé, na zadnej strane sa nenachádza žiadny snímač odtlačkov prstov. Je preto možné, že Google ho plánuje umiestniť do displeja alebo bočného tlačidla na zapnutie.

Bohužiaľ, nemáme žiadnu záruku toho, že uniknutý nákres je pravdivý. Pokiaľ by to tak ale bolo, Pixel 4 XL prekoná v mnohých ohľadoch svojho predchodcu. Či už to bude krajší dizajn alebo lepšia zadná kamera – máme sa na čo tešiť.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio